"Збір даних школярів" для реєстру призовників. У мережі поширюють черговий російський фейк
У Міністерстві освіти й науки України розповіли про черговий російський фейк, що шириться у соціальних мережах. Йдеться про нібито "збір даних школярів" для реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на прес-службу Міносвіти розповідає, що відомо про черговий інформаційний вкид ворога.
Що потрібно знати про черговий російський фейк
Згідно з інформацією урядовців, нині мережею шириться лист, який нібито був підписаний заступником міністра освіти й науки України.
У ньому зазначається, буцімто МОН спільно з Міноборони просять керівників закладів освіти зібрати дані про школярів 2008 року народження - на виконання розпорядження Кабінету міністрів "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів".
"Це фейк. Міністерство НЕ надсилало листа з таким змістом", - наголошують у Міносвіти.
Зазначається також, що "ворог регулярно проводить інформаційні операції в мережі".
"Тож радимо ретельно перевіряти інформацію, звертатися до офіційних джерел і дбати про медіагігієну. Будьмо пильними", - підсумували у міністерстві.
У мережі "гуляє" черговий російський фейк (ілюстрація: facebook.com/UAMON)
Основне про мобілізацію в Україні
18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію.
Згідно з документом всі призовники, військовозобов'язані та резервісти мають уточнити свої дані впродовж 60 днів. Для цього можна з'явитись до ТЦК, у ЦНАП або ж скористатися електронним кабінетом під назвою "Резерв+".
Крім того, тепер чоловіки повинні мати й носити при собі військово-облікові документи та пред'являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
Водночас президент Володимир Зеленський підписав закон щодо добровільної мобілізації засуджених, Кабмін затвердив нову форму військового квитка, а МЗС планує відновити надання консульських послуг для військовозобов'язаних за кордоном.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про "Оберіг" та е-кабінет - у чому різниця та які дані про військовозобов'язаних зберігають реєстри.
Читайте також, чи забиратимуть до армії студентів за новим законом про мобілізацію.