ua en ru

Як правильно зберігати шкіряні речі, щоб вони завжди були як нові

Як правильно зберігати шкіряні речі, щоб вони завжди були як нові Шкіра - це класика, що не старіє (фото: Freepik.com)

Шкіра - це класика, що не старіє. Це вічний шик. Вона завжди виглядає стильно та дорого, але тільки якщо її правильно доглядати та зберігати. Тож які є принципи, які не можна порушувати при зберіганні шкіряних речей?

РБК-Україна (проект Styler) підготувало кілька порад, які допоможуть вам зберігати ваші шкіряні речі у гарному стані довгі роки.

Властивості та особливості натуральної шкіри

Попри тисячоліття змін та появу нових матеріалів, шкіряні вироби залишаються популярними. Одяг, взуття та аксесуари зі шкіри - це не лише елегантність і стиль, але й практичність, зручність та довговічність.

Основний компонент шкіри - колаген, природний білок, що забезпечує їй міцність, еластичність та м’якість. Завдяки пористій структурі, шкіра добре пропускає повітря і вологу. Ці характеристики роблять шкіряні вироби зручними та комфортними.

Проте, неправильний догляд може знищити всі переваги шкіри. Колаген потребує зволоження і догляду, бо без цього шкіра стає вразливою до пошкоджень, подряпин і заломів. Зміни температури та умов зберігання можуть призвести до втрати еластичності.

Як правильно зберігати шкіряні вироби

Щоб зберегти шкіряні вироби у відмінному стані, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

  • Доступ до повітря. Шкіряні вироби мають «дихати», тому герметичні упаковки неприпустимі.
  • Захист від ультрафіолету. Шкіру слід зберігати у затемнених місцях або спеціальних чохлах, щоб уникнути пересихання та зміни кольору.
  • Уникання деформацій. Використовуйте правильні вішалки та уникайте зберігання у згорнутому вигляді.
  • Стабільна температура. Зберігайте шкіряні вироби подалі від опалювальних приладів.

Перед тривалим зберіганням шкіряні вироби необхідно підготувати:

  • очистити від пилу та забруднень;
  • зволожити і пом’якшити - наприклад гліцерином;
  • провести антимольну та протигрибкову обробку.

Догляд за шкіряним одягом

Верхній одяг слід ретельно оглянути після завершення сезону. Підшийте розійшлися шви та почистіть невеликі плями. За серйозного забруднення - зверніться до хімчистки.

Після очищення провітріть одяг на свіжому повітрі, але не під прямим сонцем. Використовуйте міцні вішалки та просторі чохли з тканини для зберігання.

Догляд за шкіряним взуттям

Перед зберіганням взуття ретельно вимийте і висушіть його. Виконайте необхідний ремонт. Обробіть взуття касторовою олією або іншим пом’якшуючим засобом, а потім покрийте кремом і відполіруйте.

Використовуйте колодки або наповніть взуття папером для збереження форми.

Догляд за сумками

Сумки слід зберігати у спеціальних органайзерах або окремих чохлах, щоб уникнути деформацій. Для рідко використовуваних сумок заповніть їх папером і помістіть у тканинний мішечок перед зберіганням у коробці або чохлі.

Догляд за іншими аксесуарами

Шкіряні рукавички варто очистити та зволожити перед зберіганням. Використовуйте картонні трафарети для збереження форми і зберігайте рукавички у полотняному мішечку. Шкіряні ремені можна повісити у шафу або зберігати у комоді, уникаючи герметичної упаковки.

Як не слід зберігати шкіряні речі

Зберігання шкіри на прямому сонячному світлі

Можливо, у вас немає місця в шафі. А може, ви залишили свою шкіряну сумку на ґанку і забули про неї. У будь-якому випадку, надмірне пряме світло - природне чи штучне - може висушити шкіру і викликати появу тріщин.

Загортання шкіри у пластик

Шкіра є натуральним матеріалом і, як і наша шкіра, має пори. Тому їй потрібна достатня кількість кисню. Пластик, безумовно, не є дихаючим матеріалом і не забезпечить необхідну циркуляцію повітря для шкіри. До того ж, це може збільшити ризик появи цвілі на шкіряних виробах.

Зберігання шкіри поруч з металом

В результаті процесу дублення шкіра набуває унікальних хімічних властивостей. Через це шкіра може реагувати з металами (такими як ті, що використовуються для виготовлення ювелірних виробів) і утворювати некрасиві плями, які буде дуже важко видалити.

Складання шкіряних виробів

Є спокуса скручувати великі шкіряні одяги та аксесуари для економії місця. На жаль, це може спричинити утворення серйозних складок на шкірі. Це не тільки погіршує зовнішній вигляд шкіри, але й може бути незворотнім, якщо зберігати вироби тривалий час.

Наповнення сумки газетами

Хоча наповнення сумки є чудовим способом зберегти її форму, газети мають одну серйозну проблему. Якщо ви коли-небудь помічали, як друкарська фарба з газети залишається на руках, пам'ятайте, що те саме може статися з ніжною підкладкою вашої сумки.

Зберігання всіх шкіряних виробів разом

Якщо у вас є різноманітні шкіряні вироби, які потрібно зберігати - наприклад, шкіряна сумка, ремінь та куртка - краще тримати їх окремо. Це тому, що їхні відмінності в кольорі, просоченні та процесі дублення можуть призвести до неприємних взаємодій, яких бажано уникнути.