Здорова самооцінка є дуже важливою складовою становлення кожної особистості. Вміння адекватно оцінити себе дозволяє будувати здорові стосунки з людьми, рухатися по кар'єрних сходинках і просто бути щасливою людиною.
В які міфи про самооцінку не можна вірити, розповіли в Telegram-каналі "Психологічна підтримка".
Якщо дивитися на самооцінку як на ставлення до себе, то висока самооцінка має на увазі позитивне ставлення та прийняття себе цілком і без умов. Це визнання своїх досягнень та адекватне сприйняття своїх недоліків.
Самооцінка змінюється протягом життя. На неї впливають суспільство, повсякденні успіхи, стосунки з близькими людьми, самопочуття. Вона може змінюватися незалежно від зусиль та бажання людини. А може навпаки усвідомлено коригуватися, коли ми працюємо над собою.
Невпевненість передбачає передусім нестійке ставлення до себе. Залежно від оточення та обставин людина може почуватися чудово в одній ситуації та "падати з коня" в іншій. Цілком нормально за певних обставин сумніватися в собі. Тому не завжди невпевненість свідчить про низьку самооцінку.
Якщо людина хоче почуватися краще поряд з іншими, їй насамперед варто бути уважною до своїх потреб і бажань, кордонів і стосунків. Зрештою, найважливіша людина у вашому житті - це ви самі. І найважливіші стосунки - це стосунки із собою.
Найчастіше деструктивні прояви егоїзму властиві людям саме з низькою самооцінкою. Адже коли людині вкрай важлива оцінка оточення, вона сумнівається у собі та вимагає підтвердження від інших. Саме це і сприймається як нездоровий егоїзм, начебто люди довкола повинні переконувати та підживлювати самооцінку іншого.
Раніше ми писали, чому деякі жінки обирають роль коханки.
Читайте також, які методи маніпуляцій можуть використовувати проти вас.