Під час війни страждають не тільки люди, а й домашні тварини, які лякаються обстрілів й тривог. Це може спричинити важкі емоційні травми в улюбленців.
Про те, як допомогти вашому домашньому улюбленцю пережити обстріли і тривогу, РБК-Україна розповіла волонтерка організації "ЗооПатруль UA" Ірена Скакун.
Насамперед Ірена радить власникам за можливості залишатись максимально спокійними та врівноваженими, не кричати і не агресувати. Волонтерка наголошує, що тварини дуже добре зчитують та віддзеркалюють наші емоції, тому важливо бути разом з хвостиком, обіймати його і говорити до нього лагідним голосом.
Також є декілька інших рекомендацій:
Крім цього, зооволонтерка дає рекомендації як знизити стрес у тваринок. Для цього "бажано організувати за можливості режим дня з улюбленцем. Наприклад, гуляти чи годувати в один і той самий час".
"Не слід вимагати та очікувати від тварини ідеальної поведінки під час стресу. У її житті і так відбувається багато різних нетипових подій. Через надмірну емоційність хвостики не завжди здатні себе контролювати," - роз'яснює волонтерка.
Щоб допомогти тварині в стресовій ситуації, їй необхідно забезпечити фізичний контакт з її людиною. Ірена пояснює, що саме це "дає почуття безпеки" вашому улюбленцю.
Під час обстрілів чи тривог вам слід проявляти більше турботи та тепла, говорити до улюбленця ласкаво та називати його ім’я м'яким спокійним тоном.
Волонтерка пояснює, що "звук голосу господаря зможе розслабити улюбленця". І далі додає, що "якщо тварині не подобається увага, або вона не виявляє до вас інтересу в стресовий момент, стежте за її поведінкою, але не нав'язуйтеся".
"Якщо тварина має якісь хронічні захворювання, завжди майте при собі необхідні ліки, адже страх і стрес можуть спровокувати загострення. Особливо у тварин із хворобами серцево-судинної системи," - робить важливе доповнення волонтерка.
Раніше ми публікували, що УЗ зробить подорожі з тваринами зручнішими.
Також читайте правила безпечної поїздки у ліфті із собакою та інші рекомендації для українців.