ua en ru

Яйця знижують холестерин. Нове дослідження руйнує багатовічні переконання українців

Яйця знижують холестерин. Нове дослідження руйнує багатовічні переконання українців Вчені з'явували, що яйця не збільшують рівень холестерину в організмі (фіто: Freepik)

Вживання курячих яєць пов'язують з підвищенням рівня холестерину в організмі. Однак, вчені провели дослідження, в якому виявили, що яйця корисні для здоров'я та навіть суттєво покращують роботу організму.

РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про деталі дослідження.

Чи можуть впливати яйця на холестерин

Відома лікар-дієтолог і ендокринолог Катерина Толстікова в інтерв’ю РБК-Україна розповіла, що холестерин не підвищується яйцями. Їжа дійсно може впливати на рівень холестерину, але це загальний раціон, а не окремий якийсь продукт.

Дієтолог також нагадала про нове дослідження, де було показано, що вживання жовтків по 2-3 щоденно може покращувати роботу нервової системи, профілактувати розвиток серцево-судинних систем, бо там є холін та дуже багато пігментів, які є антиоксидантами.

У випробуванні одна група учасників вживала 12 яєць на тиждень, а інша - менше двох. Після чотирьох місяців дослідження не було виявлено суттєвих відмінностей у рівнях холестерину між групами.

Нове дослідження показує, що споживання яєць може бути корисним для серця.

"Це невелике дослідження дає нам впевненість у тому, що вживання яєць є нормальним щодо впливу на ліпіди протягом чотирьох місяців", - сказала автор дослідження Ніна Нухравеш.

В результаті з'ясували, що рівень холестерину в крові був подібним у людей, які регулярно їли збагачені яйця, і тих, хто їв мало яєць або взагалі не їв.

Деталі іншого дослідження

У ході іншого дослідження науковці порівняли показники крові осіб, які дотримуються дієти з високим вмістом збагачених яєць, і тих, хто мав раціон, що виключав споживання яєць.

Учасники їли збагачені яйця - це продукти, які мають більшу кількість поживних речовин порівняно зі звичайними яйцями, як-от вітамін D, В2, 5 і 12, а також омега-3 кислоти. Такого складу досягають завдяки особливому харчуванню птиць.

У дослідженні приймали люди за 50 років, які раніше мали серцево-судинні захворювання. До того ж майже чверть із них були хворими на діабет.

Після чотирьох місяців спостережень було виявлено, що рівні ЛПВЩ (ліпопротеїдів високої щільності - так званий "хороший" холестерин) і ЛПНЩ (ліпопротеїнів низької щільності - "поганий" холестерин) в обох груп майже не змінилися.