Безумовно, електросушарка допомагає швидко висушити речі. Але не всі аксесуари та речі можна сушити в сушарці для білизни - внаслідок дії температури вони можуть деформуватися або розплавитися.
РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає, які речі ніколи не слід сушити в електросушарці.
Рюкзаки та екоторбинки потрібно регулярно прати та чистити. Але ці речі не можна класти в сушарку.
Висока температура сушарки може спричинити плавлення, усадку або деформацію зовнішніх матеріалів, а також зруйнувати внутрішню структуру аксесуарів.
Делікатні тканини, такі як шовк, мереживо та прозора сітка, ніколи не слід класти в сушарку. Висока температура може призвести до утворення зморшок, яких майже неможливо позбутися.
Як і спідня білизна, більшість сучасного спортивного одягу виготовляється з високотехнологічних синтетичних волокон, які підтримують м'язи та вбирають вологу під час фізичних навантажень.
Щоб допомогти цьому одягу зберегти форму та властивості, не кладіть його в електросушарку, а сушіть на повітрі після прання.
Навіть якщо ви потрапили під зливу, не варто намагатися сушити будь-яку шкіру, навіть штучну, в сушарці для одягу. Висока температура може призвести до деформації або розтріскування.
Краще розвісьте мокрі шкіряні вироби сушитися на повітрі подалі від прямого тепла або сонячних променів.
Ніколи не варто намагатися висушити річ з хутра в електросушарці. Надмірне нагрівання може призвести до того, що натуральне хутро випаде, а штучне - сплутається або розплавиться.
Зачекайте, доки хутряні речі висохнуть на повітрі, а потім розчешіть їх гребінцем з широкими зубцями, щоб повільно розділити волокна.
У бюстгальтерах зазвичай використовується спандекс та інші матеріали, які розтягуються та забезпечують підтримку тілу. На жаль, високі температури руйнують ці матеріали, і бюстгальтери швидко втрачають форму. Тому цей елемент одягу необхідно сушити лише на повітрі.
Купальники потрібно прати після кожного носіння, щоб видалити бруд, сонцезахисні олії, пісок, сіль або хлор. Але після прання сушіть їх лише на повітрі, адже тепло сушарки призведе до деформації тканини.
Попри те, що деяке взуття можна прати, ніколи не слід сушити його в сушарці. Висока температура може призвести до розшарування підошви та деформації матеріалів.
Шовкові панчохи, балетні колготки чи вовняні шкарпетки завжди слід сушити на повітрі. Це допоможе запобігти усадці та утворенню зачіпок, що трапиться, якщо сушити ці речі в сушарці.
Килимки для ванної можуть містити бактерії, які поширюють грибок і неприємний запах, тому їх слід часто прати та дезінфікувати в гарячій воді. Однак ніколи не кладіть їх у сушарку для білизни - гумова основа може розкришитися і навіть розплавитися.
Коли мова йде про речі, просочені легкозаймистими хімічними речовинами, потрібно бути особливо обережними.
Ці матеріали можуть легко загорітися під впливом високої температури сушарки. Водночас речі з жирними плямами легко забруднять інший одяг.
До речі, раніше ми розповідали про те, які речі треба прати довше, а якому одягу це шкодить.
Крім цього, писали про 7 речей, які не варто сушити на мотузках.
При написанні матеріалу використовувалися такі джерела: The Spruce, Dadson Laundry. Electrolux.