Він врятував з-під завалів свою поранену дружину, доньку та ще кількох людей. Але йому і досі болить те, що не встиг обійняти востаннє свого батька, який загинув під час того ж обстрілу.
Сергій Махсма із Маріуполя розповів свою історію музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова.
Сергій жив у Сартані. У перші дні повномасштабного вторгнення разом із родиною переїхав до Маріуполя. Думав, там буде безпечніше. Але з 10 березня російські війська стали обстрілювати місто щільно і майже безперервно.
Одного дня до підвалу будинку, де ховалося близько 60 людей, "залетів" снаряд.
"Пам’ятаю пилюку, темряву і крики. Я згріб своїх доцю і племінника до купи. Знайшов дружину. Вона була важко поранена і не могла йти", - пригадує чоловік. І додає, що в ці миті втратило життя щонайменше 15 людей. Діти, підлітки і його батько.
"Я не встиг його тоді обійняти", - говорить, ховаючи сльози, Сергій.
Те, як він віз родину і сусідів до лікарні під обстрілами - окрема розповідь. І те, як його родина вибиралася з Маріуполя - теж.
Історія Сергія увійшла до архіву музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів музею налічує вже понад 65 000 історій.
Кожна історія важлива. Поділитися історією можна так:
- напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
- скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
- відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть "Розповісти історію" праворуч зверху;
- зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001