Батьки часто стикаються з проблемою, коли їхні діти відмовляються їсти, тоді багато хто з них вдається до радикальних методів, а саме заставляють спустошити тарілку. Однак, це поширена помилка, яка шкодить дитині.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram дитячого нутриціолога та дієтолога Ганни Бойко.
Якщо ви заставляєте дитину їсти, то це приводить до того, що у неї порушується харчова поведінка, а саме "дружба з їжею". Експерт зазначила, що дитина починає боятися їжу, відмовлятися від неї.
Причому це відбувається свідомо на рівні психіки і дитина починає дуже багато їсти їжі, яку вона любить.
Нутриціолог радить так краще не робити, адже це шкодить і віддаляє батьків від дітей ще на декілька кроків.
Негативні асоціації з їжею можуть призвести до психологічних проблем у майбутньому. Також виникне стрес і конфлікти в сім‘ї.
"Якщо є довіра дитини до батьків, тоді вона готова чути, довіряти і буде їсти нові продукти, які ви так хочете", - додала вона.
Важливо пам'ятати, якщо в дитини немає апетиту, то заставляти їсти - це не природно. Треба допомогти їй мати голод - фізіологічну потребу їсти їжу.
Замість цього важливо створити позитивне та сприйнятливе ставлення до їжі, пропонувати здорові страви, збалансований раціон, і дозволяти дитині самостійно регулювати свій апетит
Для того, щоб малюк поїв, не обов’язково його змушувати або підкуповувати, краще урізноманітнити його раціон
Пам’ятайте, що будь-який корисний і поживний продукт можна замінити рівноцінним, тому не варто наполягати на конкретному блюді. Надайте альтернативу, так ви зможете і виявити причину відмови від їжі, і переконати дитину поїсти.
Раніше ми повідомляли про 10 важливих правил для батьків, які допоможуть налагодити стосунки з дітьми.
Також читайте, як залишити образи на батьків у дитинстві.