У Луцьку в 60-річного чоловіка виявили бруцельоз. Цю небезпечну інфекційну хворобу не фіксували в області майже два десятиліття.
Про це пише РБК-України (проект Styler) із посиланням на публікацію Волинського обласного ЦКПХ.
У січні в чоловіка з’явилися болі у суглобах, підвищення температури тіла, головний біль, запаморочення. Наприкінці лютого чоловік звернувся за медичною допомогою.
Через місяць він повторно звернувся до лікарів, бо його продовжував турбувати біль у суглобах та м’язах. Інфекціоніст призначив додаткові обстеження і ті виявили збудник бруцельозу.
Фахівці центру в ході епідрозслідування встановили, що хворий систематично купував на ринку в незнайомих людей м’ясо, молоко та молочні продукти. Вживав їх без термічної обробки. Також чоловік тримає кролів, тому міг заразитись від них.
Бруцельоз - інфекційне захворювання, яке передається контактним шляхом від тварин-носіїв збудника, а також їх інфікованих продуктів або тканин. Збудник може передатись до людини від великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, кролів.
Хвороба може перейти в хронічну із періодичними загостреннями. При ній відбувається ураження органів руху, нервової і сечостатевої систем організму. Від однієї людини до іншої бруцельоз не передається.
Симптоми бруцельозу дуже різноманітні. Найчастіше, хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла до 39-40 градусів, супроводжується ознобом, рясним потовиділенням, слабкістю, болем у м’язах, збільшенням лімфатичних вузлів, обмеженням рухливості суглобів.
Ознаки хвороби то проявляються, то зникають упродовж 3-4 тижнів.
Поширені симптоми бруцельозу:
Хвороба може спричинити неврити, а ще - висипи, дерматити. Також потерпає опорно-рухова система - розвиваються артрити, синовіти, бурсити.
Якщо інфікується вагітна, виникає великий ризик викидня.
Читайте також про те, що на Волині виявили африканську чуму свиней.
Раніше ми писали про те, що українцям пояснили, чи можна лікувати туберкульоз вдома.