У джерелах харківської води виявили перевищений вміст нітратів. Дослідники заявили, що вона є непридатною для вживання, особливо дітьми. Така вода може призвести до нестачі кисню в організмі та як наслідок смерті.
Про це повідомляють на сайті Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Протягом минулого року в Харкові та області взяли понад 1 400 проб води, 60% з яких не відповідали вимогам. А проби з колодязів і джерел не відповідали нормам у 54% випадків.
"Результати досліджень свідчать, що колодязі та природні джерела не можуть розглядатись як джерела якіснішої та безпечнішої води, ніж водопровідна. Підземні водоносні горизонти не захищені від поверхневих забруднень біологічного та хімічного походження", - йдеться в повідомленні Центру контролю.
У воді Харківського регіону виявлено високий вміст нітратів у воді шахтних та трубчастих колодязів. В 43,3% досліджених проб колодязної води вміст нітратів перевищував гранично допустиму концентрацію у 1,1-6,7 раза.
Найвищі концентрації нітратів виявлені у колодязях на територіях Богодухівського, Красноградського та Харківського районів.
У Харкові досліджено 46 проб води з 12 каптажів природних джерел:
Протягом 2022 року у воді цих джерел реєструвались відхилення від гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками.
Ці речовини ніяк не впливають на смак, колір та інші якості води. Це означає, що людина не зможе визначити їхню наявність. Крім того, від нітратів неможливо позбавитись за допомогою кип'ятіння або очищення за допомогою побутових фільтрів.
Саме тому воду з колодязів та природних джерел ні в якому разі не можна використовувати для вигодовування немовлят, приготування їжі та задоволення питних потреб дітей до 3-х років.
Навіть якщо нітрати у воді в межах допустимих норм, вони все одно небезпечні для малолітніх дітей через особливості функціонування їх організму. Якщо заражена вода потрапить до маленького організму, він буде страждати від нестачі кисню навіть за відсутності видимих клінічних симптомів.
Фахівці радять батькам використовувати спеціальну фасовану воду для дітей і немовлят.
Раніше ми розповідали про небезпечні морепродукти, які завезли в Україну.
Читайте також, який імпортний сир в Україні може спровокувати викидень у вагітних.