Виникає бажання "з'їсти ще": дієтолог назвала продукти, в які додають підсилювач смаку
Глутамат натрію є поширеною харчовою добавкою, яку додають у продукти для підсилення смаку та бажання "з'їсти ще". Варто знати, в яких продуктах він міститься та чим шкідливий для здоров'я.
РБК-Україна (проект Styler) повідомляє, в яких продуктах міститься натуральний та доданий глутамат натрію.
Що таке глутамат натрію
Це сіль глутамінової кислоти - амінокислоти, яка природно зустрічається в багатьох продуктах харчування. Глутамінова кислота є важливою для організму, зокрема для функціонування мозку та нервової системи.
Природний глутамат натрію можна знайти у таких продуктах:
- томати - особливо стиглі, містять велику кількість глутамату, який відповідає за їх насичений смак
- сири - пармезан і рокфор славляться високим вмістом природного глутамату
- гриби - особливо печериці та шиїтаке
- м’ясо та риба - вони природно багаті на цю амінокислоту, що робить їх смак насиченим
- соєвий соус - один із лідерів за вмістом глутамату
Тоді як додають таку речовину в продукти:
- чипси
- кетчуп
- сардини у томатному соусі
- напівфабрикати - піца
- м'ясні делікатеси - сосиски, ковбаси
- локшина швидкого приготування
- курячі нагетси
- бульйонні кубики
Чому глутамат важливий
За словами дієтолога Ольги Безуглої, глутамат є частиною умамі - так званого "п’ятого смаку", який робить страви більш насиченими, окрім солодкого, солоного, кислого та гіркого. Цей смак у природному вигляді ми відчуваємо, коли їмо бульйон, томати чи сири.
Природний глутамат натрію - частина збалансованого харчування. Проблема може виникнути, коли ми споживаємо його в надлишку з обробленими продуктами, де він використовується як добавка для посилення смаку.
Його надлишок підвищує тиск, шкодить роботі нирок, серця та судин. Тому людям із серцево-судинними хворобами слід уникати не лише солоної їжі, а й всього, що має багато натрію, в тому числі глутамату натрію.
Раніше ми повідомляли, чи можна їсти яйця, якщо високий холестерин.
Також ми писали про 5 напоїв, які містять усі необхідні поживні речовини для кишечника.
При написанні матеріалу використовувались такі джерела: Instagram-сторінка дієтолога Ольги Безуглої та сайт Міністерства охорони здоров'я України.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.