Швейцарські винахідники розробили незвичайний дрон. На відміну від вбивчих іранських, ці дрони націлені допомагати людям у надзвичайних ситуаціях.
Попри те, що дрон зроблений із нестандартних матеріалів, він може літати подібно до звичайного.
Про це повідомляють на сайті Spectrum.
Мета розробки такого дрона - забезпечити їжею людей, які потрапили в біду. Частина конструкції дрона виготовлена з їжі, яка може врятувати життя людям, які очікують прибуття рятувальників.
Хоча це лише прототип, їстівний дрон справді літає, розвиваючи швидкість близько 10 метрів за секунду з додаванням двигуна, деяких сервоприводів для керування хвостовою поверхнею та невеликої батареї.
Так виглядає їстівний дрон (фото: gagadget.com)
Швейцарські вчені продовжують вдосконалювати свій дрон. Нинішня версія безпілотника має харчове корисне навантаження 50% від власної маси. Надалі експерти планують збільшити цю цифру ще більше.
Це досягається завдяки використанню крилець, виготовлених із рисових хлібців, які містять калорійний еквівалент середнього, хоча й незбалансованого сніданку. Тобто людина, до якої прилетить їстівний дрон, буде ситою певний час, поки рятувальники надаватимуть їй допомогу.
У коробці рисові хлібці круглі, тож перший крок у виготовленні крила - це лазерне розрізання їх на шестикутники, щоб їх було легше склеїти. Як клей використовують желатин.
Після висихання крила дрон упаковують у пластик і скотч, щоб переконатися, що воно не руйнується в мокрому чи вологому середовищі. Це швидкий, простий і дешевий процес.
Процес створення їстівного дрону (фото: spectrum.ieee.org)
Розмір крила визначається не потребами польоту, а потребами в харчуванні. Його виготовляють таким чином, щоб дрон міг доставити 300 ккал.
Наступним кроком винахідники вбачають пошук способу, щоб зробити якомога більше їстівних деталей, а також знайти спосіб перевозити корисний вантаж, наприклад, воду в їстівному контейнері.
До речі, в Україні також є цікаві розробки дронів. Наприклад, раніше ми розповідали про школяра, який створив дрона для пошуку мін.
Читайте також, як розпізнати дрони-камікадзе та вберегтися від них.