Інгаляції застосовують для профілактики і лікування гострих та хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів, бронхів і легень. А також для профілактики приступів бронхіальної астми. Цей спосіб є дуже поширеним при лікуванні дітей.
Про те, які препарати заборонено використовувати для інгаляцій, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію клініки Ламалу в Instagram.
"Найперше - це декасан. Він відноситься до антисептиків. Якщо почитати показання до його застосування, то це дезінфекція рук, рукавиць, медичних інструментів, діагностичного обладнання", - пояснює педіатр Ярослава Підручняк.
Також його використовують у хірургії та гінекології. В інструкції вказано, що цей засіб можна застосовувати дітям при загостренні хронічного бронхіту, але досвід інших застосувань для дітей до 18 років - відсутній. Тому не варто взагалі використовувати декасан для дітей.
"Не варто застосовувати мінеральні води. Вони не призначені для інгаляцій. Вони не є стерильними, що може призвести до важких ускладнень", - додає лікар.
За словами педіатра, інгаляції з чистим фізрозчином, засобами із гіалуроновою кислотою, лорде, АКК, розчином з травами, ефірними оліями - це все може призвести до ускладнень.
Додамо також, що не варто давати дитині дихати гарячим паром над картоплею, оскільки так можна обпекти слизові оболонки і нашкодити дитині.
Підібрати засоби для інгаляції має лікар, виходячи із показань стану здоров'я конкретного пацієнта. Зазвичай, призначають проводити цю процедуру 2-5 разів на день до ознак покращення.
Раніше ми писали про те, що робити, якщо травмували родимку.
Читайте також про те, який овоч із "поганою репутацією" насправді є дуже корисним.