Сильна магнітна буря червоного рівня штормить усі вихідні цього тижня. У суботу очікується буря К-індексу 6, у неділю інтенсивність бурі знизиться до К-індексу 5, що також відповідає бурі червоного рівня.
Що потрібно знати про магнітну бурю у вихідні, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Meteoagent.
Викиди сонячної енергії, які періодично відбуваються через спалахи та сплески на Сонці, розходяться в різні боки, в тому числі й в бік Землі. Ця сонячна енергія складається із заряджених частинок (протонів та електронів), які можуть швидко переміщатися у просторі.
Коли потік цієї енергії досягає магнітосфери Землі, він провокує активність, яку вчені називають магнітною або сонячною бурею.
Інтенсивність бур різняться за класами та потужністю - від К-індексу 2 до К-індексу 9. Чим вище К-індекс, тим сильніша магнітна буря і, відповідно, її наслідки.
Усі бурі понад К-індексом 5 відносяться до бурях червоного рівня. Вони можуть викликати збої в роботі супутників, GPRS, мобільного та радіозв'язку. Також така буря провокує погіршення самопочуття у людей. При бурях понад К-індексом 7 можуть бути полярні (північні) сяйва.
За даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, після потужного спалаху 16 листопада, настав тимчасовий перепочинок. Але вже 18 листопада нова буря червоного рівня накриє Землю.
Вчені прогнозують на суботу, 18 листопада - бурю К-індексу 6, на 19 листопада (неділя) - бурю К-індексу 5. Обидва показники - бурі червоного рівня. Далі на нас чекає знову невеликий перепочинок.
22 листопада Землю накриє буря К-індексу 5, 23 листопада - помірна буря К-індексу 4, а 24-25 листопада знову прийде затяжна буря К-індексу 5.
Магнітна буря 18-19 листопада (скриншот)
Існує чимало досліджень, які доводять взаємозв'язок між самопочуттям людини та магнітними бурями. У такі дні багато людей скаржаться на погіршення здоров'я, нездужання, частіше звертаються до медиків, особливо до кардіологів.
Часті скарги:
Найбільшу небезпеку магнітні бурі становлять астронавтів, які знаходяться поза зоною захисного екрану земної атмосфери. Вони можуть піддаватися впливу високих рівнів радіації, що у рази підвищує ризик виникнення раку.
Лікарі на такі дні дають загальні рекомендації та рекомендують знизити активність. А саме:
Повноцінно висипатися та відпочивати
Зменшити фізичні та психоемоційні навантаження
Нормально та регулярно харчуватися
Підтримувати питний режим, пити трав'яні чаї та воду
Обмежити алкоголь та цигарки
Обов'язково гуляти на свіжому повітрі
Робити зарядку
Провітрювати приміщення
Віддавати перевагу більш спокійним видам відпочинку
При необхідності та при погіршенні самопочуття - звертатися до лікаря.
Раніше ми розповідали про те, який вид головного болю зазнає зараз кожен українець.
А також ми писали про те, які є ознаки передозування вітамінами В.