Відверта брехня про вечерю: дієтолог спростувала найпоширеніші міфи
Побутує дуже багато міфів та упереджень щодо того, коли найкраще вечеряти, аби не набрати зайвої ваги. Одні експерти заявляють, що важлива саме кількість калорій, а не час прийому їжі. Інші ж запевняють, що вечеряти слід не пізніше 18.00 години.
Найпоширеніші міфи про вечерю спростувала дієтолог Світлана Марійко на своїй сторінці в Instagram.
Коли найкраще вечеряти
"Певно ви теж чули фразу, що "нема різниці, коли ви вечеряєте, головне - не перебрати калорій. Все залежить від дефіциту". Насправді доведено, що вечеря о 20.00 і пізніше загрожує не тільки стабільній вазі, а й здоров'ю", - говорить експерт.
За словами Марійко, хрономедицина давно довела важливість циркадних ритмів. І банальне старішання на клітинному рівні дуже залежить від того, наскільки ми їх дотримуємось.
"Бо функціонування всього організму змінюється від часу доби. Адже у всіх клітинах є циркадні гени, тому вони по-різному і "працюють" в різний час. Дослідження показують, що інсулін краще "врегульовує" цукор в крові в світлий час доби, а ввечері справляється з цим гірше. Тобто зношення організму і його старіння на клітинному рівні напряму залежать від ранньої вечері", - каже дієтолог.
Чи впливає час сніданку на час вечері
"Є залежність між пропущеним (пізнім) сніданком і пізньою вечерею і збільшенням індексу маси тіла та зайвою вагою. Пізно поснідали, потім пізно повечеряли така стратегія у тривалій перспективі сприяє збільшенню ваги та індексу маси тіла", - каже Марійко.
При цьому дієтолог наголошує, що важливий не тільки дефіцит калорій.
"Тому намагайтесь вечеряти до 19.00, а ще краще до 18.00, особливо, якщо сніданок ранній", - радить дієтолог.
Також Марійко наголошує, що іспанські дослідники довели, що збитий хронометраж їжі і сну також корелює зі збільшенням небезпеки появи раку грудей і простати. І вони рекомендують ранню вечерю і великий інтервал між вечерею і сніданком.
Раніше ми розповідали про сніданки, які більше шкодять, ніж приносять користі.
Читайте також про те, що їдять у країнах із найбільшою тривалістю життя.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.