В Україні стартував пілотний проєкт "Укрпошта. Аптека". Відтепер ліки можна буде замовляти телефоном і отримувати поштою. Поки ця послуга доступна на Донеччині та в окремих прикордонних районах Сумщини. Згодом її розширять на інші регіони.
Про те, як замовляти ліки з доставкою на пошту, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію МОЗ.
Укрпошта отримала ліцензію на роздрібну й електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Тепер ліки можна буде отримати поштою, замовивши через контакт-центр. Доставка ліків - безоплатна.
Пілотний проєкт "Укрпошта. Аптека" розпочне свою роботу на деокупованих і прифронтових територіях: на Донеччині та в окремих прикордонних районах Сумщини.
"Наразі в українських селах та селищах міського типу працюють близько 5 700 аптек та аптечних пунктів. Натомість загалом по країні залишається понад 20 тисяч сіл, які не мають аптечних пунктів. Ми вирішуємо це питання на різних рівнях. Спільний проєкт "Укрпошта. Аптека" - ініціатива, яка дозволить суттєво покращити доступ людей до лікарських засобів", - прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Він також зазначив, що пілотний проєкт буде розширюватись. До проєкту буде долучено прифронтові Харківщину, Херсонщину, Миколаївщину, Запоріжжя тощо. У перспективі - всі населені пункти країни.
У рамках проекту можна буде отримати і препарати за програмою "Доступні ліки". А саме:
Поки програма містить 515 торгових назв лікарських засобів та медобладнання, які можна отримати за рецептом від лікаря, безоплатно або з невеликою доплатою. Загалом через Укрпошту можна замовити майже 10 тисяч найменувань лікарських засобів безрецептурної групи.
Медикаменти відпускатимуться з аптечного закладу компанії та доставлятимуться споживачам до найближчого відділення Укрпошти.
Для замовлення ліків потрібно зателефонувати за номером 0 800 300 545. Для зв’язку з фахівцем слідуйте підказкам у голосовому меню.
Відстежити відправлення можна на сайті, у мобільному застосунку та через чат-бот у месенджерах. Для перевірки правильності комплектації замовлення передбачено огляд вмісту посилки під час її вручення.
Раніше ми писали про те, що українці можуть викликати "швидку" мовою жестів або через SMS.
Читайте також про те, що у МОЗ розповіли, як знизити ризики захворіти на рак.