Багато людей бажають працювати продуктивно на робочому місці та отримувати найкращі показники. Цей фактор призвів до появи феномену "токсичної продуктивності". Під терміном розуміють нездорове бажання за будь-яку ціну бути ефективним.
Про ознаки такої продуктивності, розповіла психолог Юлія Падун у своєму Instagram.
На вашу думку, відпочинок - марна трата часу, слабкість, аж ніяк не необхідність. Також вважаєте, що кожна хвилина відпочинку віддаляє вас від бажаних цілей. Однак варто знати, що відсутність відпочинку не лише негативно впливає на продуктивність, а й на здоров'я також.
Ви відчуваєте, що маєте бути постійно занятими, інакше будете думати про себе погано. У вашу голову приходять думки на кшталт "я ледачий", "не можна так багато відпочивати", "щоб досягти успіху, треба дуже багато працювати" тощо.
У ваших думках буквально засіла та фраза "треба робити більше". Здається, ви ніколи не досягнете моменту, коли скажете "Я зробив достатньо".
Ви постійно намагаєтесь перевершити свої або чиїсь очікування, навіть якщо вони не є реалістичними. Такий підхід дуже часто призводить до низької самооцінки та емоційного вигорання.
Ви дивитеся на все, що не допомагає вам у досягненні цілей як на марну трату часу. Також настільки цінуєте продуктивність, що втрачаєте зв'язок з усім, що подобаєтеся або любите - сім'я, хобі, також здоров'я.
Раніше ми писали про те, як зрозуміти, що у вас професійне вигорання і що з цим робити.
Також читайте, яка їжа зробить вас щасливішими.