Популярна українська ведуча Валентина Хамайко постраждала від рук шахраїв - її акаунт в телеграм-каналі було викрадено, й від імені ТБ-зірки злодії почали просити гроші у її друзів.
Про схему шахрайства сама Валентина розповіла у ефірі "Сніданок з 1+1".
Зловмисники, завдяки спеціальним ботам, дізнаються номер людини й влаштовують крадіжку даних, а далі організовують фейкові збори грошей серед знайомих постраждалого.
До планшета Валентини прив’язаний телеграм і саме там її молодша донька Мирослава слухає аудіокниги на ніч.
Одного разу дівчинка хотіла запустити собі аудіоказку, але в телеграм не змогла зайти, бо застосунок вимагав пройти авторизацію. Ведуча ввечері не придала цьому ніякого значення.
Наступного дня до Валентини подзвонив знайомий з питаннями - чи дійсно вона йому пише в телеграм?
І тут Хамайко дізналася, що шахраї ніби від її імені просять великі суми грошей.
Коли взяла до рук телефон, в телеграм зайти не змогла - пароль вже був змінений. А потім друзі почали їй надсилати в інші месенджери скріншоти переписок, де йшла мова про великі суми криптовалюти, яку начебто просила ведуча у знайомих.
Зловмисники філігранно вели діалог, прилаштовуючись під окремого співбесідника і "давили" на больові точки - начебто гроші потрібні для чоловіка Валентини Андрія, який зараз на фронті.
Валентина з чоловіком Андрієм (фото: facebook.com/1plus1.Khamaiko)
"Ти настільки наляканий в цей момент і настільки маєш відчуття якоїсь провини, що через довіру до тебе постраждали інші люди. Повірив навіть чоловік моєї сестри. Вони використовували попередню переписку, бачили, як я звертаюся до людей", - розповіла ведуча.
Хамайко одразу написала у соцмережах пости-попередження, зателефонувала своєму мобільному оператору, а також звернулася до кіберполіції.
Поки відомо, що декілька її друзів повірили шахраям та надіслали чималі суми грошей на електронний гаманець.
Зауважимо, що аферисти просили не звичайні гроші, а USDT - це гроші у світі криптовалюти. 1 USDT в реальному житті дорівнює 1 долару. Як стверджують спеціалісти з криптовалют, хто є власником електронного гаманця ідентифікувати вкрай складно. Тож і шахрая складніше спіймати.
Такі злочини, які трапилися з Валентиною, почастішали під час повномасштабної війни. Наприклад, про такий самий випадок шахрайства розповідала раніше Олена Кравець.
Тож головне зараз не втрачати пильність і не переходити за сумнівними посиланнями у різних месенджерах. Не поспішати відправляти кошти поки особисто не поговорите з людиною, хто просить про фінансову допомогу. Та за будь-якої небезпечної ситуації звертатись до кіберполіції.
Раніше ми повідомляли, шахрай із Києва продавав військовим із передової неіснуючі тактичні ножі.
Також ми писали, що українців застерігають від шахрайської схеми під час купівлі авто.