Після повномасштабного вторгнення РФ небо над Україною закрили, тому потрапити до столиці з-за кордону VIP-гостям можна автомобільним транспортом або ж "Укрзалізницею".
РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на DW розповідає, як Тетяна Когут першою зустрічає VIP-пасажирів "Укрзалізниці".
Тетяна Когут - одна з провідниць, які супроводжують почесних гостей з інших країн на шляху до Києва.
В "Укрзалізниці" жінка працює вже впродовж 19 років. З березня минулого року - в елітних вагонах, де перевозять світових лідерів та інших відомих осіб і громадських діячів, що приїжджають в Україну під час війни.
Скріншот (facebook.com/dw.ukrainian)
"Я возила, напевно, більше десятка (високопоставлених, - Ред.) пасажирів... Це були президенти, прем'єри, принци", - пригадала провідниця.
Найчастіше, за словами Тетяни, вона їздила з Борисом Джонсоном.
"Джонсона, напевно, я возила найбільше - чотири рази. Навіть отримала від нього подарунок - шапку", - зізналася вона.
Крім того, Когут супроводжувала під час подорожі:
За словами жінки, всі високопоставлені пасажири запам'ятовуються для неї, перш за все, через те, що вони - "наші гості".
Вона розповіла, що коли закордонні чиновники й політики їдуть до Києва - спілкуються з провідниками менше, ніж коли повертаються додому зі столиці.
Скріншот (facebook.com/dw.ukrainian)
"Вони приїжджають до нас... І спочатку, коли вони вперше приїжджали, і коли потім вони поверталися звідси, ми знову були одні й ті самі - провідники. То вони так... Може думали, що ми міняємось. А ми чекали на них. То вже назад їхали і вони більше й розповідали, і фотографії показували - де вони були", - поділилась провідниця.
Тетяна пригадала, як делегація з Німеччини похвалила вчасне прибуття потягу.
"Пам'ятаю, делегація... Це до нас приїжджала міністерка закордонних справ Німеччини. І вони дуже були вражені, що... Вони там казали, що ми маємо прибути до Києва о 9-й годині... Ми й прибули, згідно з графіком, о 9-й годині", - зазначила жінка.
Скріншот (facebook.com/dw.ukrainian)
Вона додала, що у неї тоді запитали: "Як вам таке вдається?".
Адже в Німеччині, як виявилось зі слів її гостей, "такого немає". На потяг можна чекати і пів години, і 50 хвилин - до години часу. Бувають навіть такі ситуації, коли він не приходить взагалі.
Це українку дещо здивувало. Адже її потяг за весь час роботи спізнився лише один раз - і всього на 15 хвилин. Це сталося через те, що на колію впало дерево.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про новий графік руху поїздів "Укрзалізниці" на 2024 рік.
Повідомлялося також, що "Укрзалізниця" запустить нові поїзди в Карпати.