Іноді ми сприймаємо своїх друзів, як знеболювальне, адже вони часто рятують нас від болю. Але цьому явищу є й наукове пояснення.
Про це розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на допис вченого Олександра Коляди в Instagram.
Ми звикли думати, що всіма нашими соціальними потугами керує потік гормонів радості та задоволення: немає партнера - нудно, є партнер - дофамін.
Але є така, поки що непопулярна ідея, яка швидко розвивається. Називається вона - опіоїдна теорія соціальної приналежності.
Опіоїдні мю-рецептори в мозку, які регулюють у нас почуття болю, і для задоволення яких ми приймаємо такі втішники "фонового болю життя" як кокаїн та героїн, повʼязані з нашим соціальним життям
Виявляється, що чим більше у нас друзів та соціальних контактів - тим вища витривалість до болю. Друзі стимулюють нашу внутрішню систему боротьби з болем, яка була створена для фізичного болю, але готова справлятися і з душевним.
Чому ми сприймаємо друзів, як "знеболювальне" (фото: Freepik)
Коли моногамним гризунам вколювали активатори опіоїдних рецепторів, то це сильно псувало їхні сімейні стосунки. Тому що сімейні стосунки та були для них опіумом, на якому все трималося, а тепер їх безплатно колють люди в білих халатах є опіоїдні рецептори роблять нам приємно, коли ми спілкуємося і перебуваємо в групі, і роблять нам, у прямому розумінні, боляче, коли ми ізольовані від соціальних контактів.
На здивування, число друзів у Фейсбуці справді повʼязане з числом реальних друзів у житті та, мабуть, опіоїдна система мозку використовує соціальні мережі для "знеболення" нашої душі.
Фейсбук лікує, хоч до впровадження в медицину ще далеко. Але для боротьби зі стресом ці результати можна застосовувати й вже починати лікуватися друзями.
Змінюємо обслинений подорожник антидепресантів на здорове спілкування з друзями. Адже вони - це наш маленький законний героїн.
Раніше ми розповідали про вчені знайшли перші фізичні докази, що іноді час може "йти назад".
Також читайте наш матерал про те, що у світі з'явилась нова мова, якою володіють лише 350 людей.