Вчені знайшли простий спосіб зміцнити імунітет: вам знадобиться лише 30 хвилин щодня
Дослідники з'ясували, що щоденне фізичне навантаження дуже корисне для імунного захисту організму. Щоденні вправи протягом 30 хвилин у помірному темпі здатні знизити ризик зараження інфекціями верхніх дихальних шляхів.
Про це йдеться у статті Medicine & Science.
Чому вправи такі корисні
Користь спортивних навантажень навіть у помірному темпі частково можна пояснити гормонами. Вони вивільняються, коли ми тренуємось. Це так звані катехоламіни, більш відомі як адреналін та норадреналін.
Саме ці гормони відіграють важливу роль у функціонуванні нашої імунної системи та викликають швидке вивільнення важливих імунних клітин. Ці клітини допомагають виявити віруси та інших збудників в організмі.
Крім того, збільшується об'єм руху наших імунних клітин між кров'ю та тканинами. А це особливо важливо для допомоги імунним клітинам у виявленні та запобіганні захворюванням, які викликаються вірусами та іншими патогенами.
Як вправи допомагають захистити організм
Як вказується в дослідженні, фізичні вправи – один зі способів підвищити рівень цих важливих гормонів у нашому організмі. Під час тренувань збільшується приплив крові до органів і це допомагає тілу впоратися із додатковим навантаженням під час вправ.
Посилений кровотік створює велике навантаження на кровоносні судини й це вивільняє специфічні імунні клітини, так звані клітини-кілери та Т-клітини, які перебувають у стані спокою на стінках наших кровоносних судин. Клітини-кілери та Т-клітини відіграють важливу роль у знищенні клітин, які інфіковані вірусом.
Скільки потрібно займатися спортом
Для покращення імунітету достатньо займатися не менше 5 разів на тиждень - по пів години та в помірному темпі.
За даними вчених, у людей похилого віку, які регулярно займалися спортом протягом місяця, рани на шкірі стали гоїтися набагато швидше, ніж у групи, яка не приділяла стільки часу фізичним вправам. Прискорений процес загоєння ран у рази знижує ризик проникнення вірусів та бактерій в організм.
Для досягнення позитивного результату не обов'язково записуватися в тренажерний зал і відвідувати його щодня. Необхідне навантаження може дати звичайна ходьба у швидкому темпі 40-45 хвилин – п'ять разів на тиждень. Це вже зменшить ризик зараження на 50%.
Можна також поєднувати різні вправи – наприклад, 20 хвилин активної зарядки та 20-25 хвилин – ходьба у швидкому або середньому темпі.
До речі, раніше ми розповідали про те, яка саме ходьба приносить найбільшу користь організму.
А ще розповідали про те, які способи допомагають спалити калорії не гірше за біг.