Американська компанія Thermetrics створила для дослідників з Університету штату Аризона (ASU) першого у світі робота, який може дихати, потіти та тремтіти.
У чому "фішка" робота ANDI і як він виглядає - читайте і дивіться у матеріалі Styler.
Чутливий до тепла робот ANDI має 35 індивідуально керованих поверхонь із порами, які виділяють піт, як у людей.
Дослідники ASU цього літа планують протестувати це диво техніки у вразливих до спеки районах, щоб зрозуміти, як високі температури впливають організм людини.
Робот ANDI (фото: twitter.com/JorgeTWeather)
Ця новина є приголомшливим проривом, оскільки ANDI є першим тепловим манекеном, який тепер можна використовувати на відкритому повітрі, що дозволяє проводити експерименти в раніше неможливих умовах екстремальної спеки, а також досліджувати вплив сонячної радіації.
Робот ANDI - науковий прорив! (фото: asu.edu)
Наразі у світі налічується 10 манекенів. Багато роботів належать виробникам спортивного одягу і використовуються для його тестування.
Робот ANDI (фото: twitter.com/DavidRozul)
Проте ANDI ASU - лише одна з двох моделей, які зараз використовуються дослідницькими інститутами.
Робот ANDI (фото: twitter.com/DavidRozul)
І науковий прорив не зупиняється на досягнутому, оскільки цього літа дослідники об'єднають ANDI з біометеорологічним тепловим роботом ASU, на ім'я MaRTy, щоб працювати разом і краще зрозуміти механізми людського потовиділення.
"Ми можемо переносити різні моделі ІМТ, різні вікові характеристики та різні захворювання в ANDI", - говорить науковий співробітник ASU, який веде роботу з моделювання, та провідний оператор ANDI Анкіт Джоші.
Анкіт Джоші (фото: asu.edu)
Також він зазначив, що у хворої на діабет та здорової людини терморегуляція відрізняється. Тому вчені можуть зважити на всі ці зміни за допомогою роботів.
Раніше ми писали про те, що означають клинописні тексти, написані найстародавнішою мовою світу.
Також читайте, яким може бути житло на Місяці.