Щоденне вживання кави може видаватись безневинною звичкою. Проте це може мати катастрофічні наслідки для здоров'я. Вчені дослідили, як саме кава впливає на організм і ризики смерті від серцево-судинних хвороб.
Про результати дослідження повідомляє видання Daily Mail.
Вчені Токійського національного центру глобальної охорони здоров'я та медицини дослідили, як впливає кава на людей із різним ступенем гіпертонії. А також які наслідки від споживання зеленого чаю.
У дослідженні взяли участь 20 тисяч осіб, що проживали у Японії в період із 1990 по 2009 роки. Людей поділили на групи, залежно від того, які показники тиску у них переважно були.
Учасники щороку відповідали на запитання про свої харчові звички, зокрема і про кількість кави, яку вони випивають за день. Повідомляли про стан здоров'я та хвороби, які у них виявляли.
Пити багато кави не можна (фото: pixabay.com)
Дослідження показали, що люди з артеріальним тиском понад 180/100 мм рт. ст. удвічі частіше помирають від серцевих хвороб, якщо випивають дві та більше чашок кави за день. При цьому, у людей із такими ж показниками тиску, які випивали лише одну чашку кави на добу, таких ризиків не виявлено.
Також люди з тиском 140/90 мм рт. ст. чи вище не залежать від кави - у них ризик серцевої недостатності не збільшується від вживання кофеїну.
Разом із тим, науковці не виявили зв'язку між кількістю зеленого чаю і смертністю.
Дослідження впливу кави на організм проводили неодноразово і раніше. Усі результати дуже різняться. Одне показало, що кілька чашок кави на день здатні знизити смертність від усіх причин. Друге пов'язувало каву з раком. Третє - що кава здатна запобігти повторному серцевому нападу.
Також відомо, що кофеїн підвищує кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень на певний час. Проте нема доказів, що він може викликати довгострокове підвищення тиску, холестерину або має якісь інші наслідки для серця.
Це ж дослідження стало першим, яке виявило зв'язок між двома та більше чашками кави на день і смертністю від серцево-судинних захворювань у людей із тяжкою формою гіпертонії.
Нещодавно ми розповідали про те, яка доза кофеїну спричиняє старіння шкіри.
Читайте також про те, чи можна пити каву на голодний шлунок.