Археологи за допомогою технології картографування LiDAR віднайшли понад шість тисяч раніше невідомих споруд майя та загублено місто на території Мексики - район Кампече, який раніше не був досліджений. У знайденому комплексі також присутні піраміди, подібні до відомих місць Чичен-Іца або Тікаль.
Що відомо про неймовірну знахідку дослідників, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Antiquity.
Група вчених з Тулейнського університету, Національного інституту антропології та історії в Мексиці та Університету Х'юстона проаналізували дані дослідження з технологією LiDAR, який визначав моніторинг рівня вуглецю в лісах Мексики. Аналіз даних виявив густонаселену територію з 6674 раніше невідомими спорудами майя, включаючи піраміди.
Технологія LiDAR, яка виявляє та визначає дальність світла - це метод дистанційного зондування з використанням світла у формі імпульсного лазера для вимірювання діапазонів (змінних відстаней) до Землі. Різницю в часі повернення лазера та довжинах хвиль можна використати для складання тривимірної цифрової карти ландшафту.
"Екологи та інженери провели лідарні дослідження деяких з цих регіонів для непов'язаних досліджень. Тож мені стало цікаво, чи можуть існуючі дані лідара охоплювати цю незвідану область", - розповів провідний автор дослідження Люк Олд-Томас.
Знайдено загублено місто майя та понад 6000 невідомих раніше споруд (скриншот карти)
Дослідження показало не тільки наявність споруд, а й ще сільські райони та невеликі поселення, причому найвидатнішим відкриттям став розгалужений міський комплекс з пірамідами, розташований на хребті поблизу активно сільськогосподарської території вздовж єдиної в регіоні автомагістралі.
Всередині комплексу є ядро зосереджених структур, позначених як E-Group. Його оточують житлові будинки та тераси на піднесених ділянках землі, майданчики для гри в м'яч та споруда дамби.
"Наш аналіз не тільки показав картину регіону, де було багато поселень, але й виявив багато відмінностей. Ми знайшли не лише сільську місцевість і менші населенні пункти. Ми також знайшли велике місто з пірамідами прямо біля єдиної в цьому районі автомагістралі, поблизу міста, де серед руїн люди роками активно займалися землеробством. Уряд ніколи про це не знав, наукове співтовариство ніколи про це не знало", - додав Олд-Томас.
Наступні дослідження будуть зосереджені на польових роботах на нещодавно виявлених ділянках.
Раніше ми писали про те, що найдавніші поселення світу могли бути в Україні.
А ще розповідали про те, які 5 неймовірно потужних міст зникли безслідно.