У більшості випадків для проведення УЗД потрібно записуватись завчасно. Але жінкам для цього потрібно враховувати свій менструальний цикл, якщо йдеться саме про дослідження органів малого таза, адже у деякі дні проводити УЗД не бажано.
Про те, коли найкраще проводити УЗД жінкам, в ексклюзивному коментарі РБК-Україна (проект Styler) розповіла гінеколог Олена Арендар.
"День проведення УЗД органів малого таза залежить в першу черги від мети проведення даного дослідження. Якщо жінка проводить УЗД з профілактичною метою, то теоретично вона це може зробити в будь-який день циклу, окрім менструації", - пояснює лікар.
Вона зазначає, що оптимальним днем проведення УЗД органів малого таза вважається 5-7 день циклу, тобто одразу після менструації.
"Саме в цей день оптимально діагностувати поліпи ендометрію, гіперплазію ендометрію. УЗД органів малого таза під час менструації може проводитись, але за екстреними, ургентним показаннями. Наприклад, якщо є різкий біль в животі", - каже Арендар.
Менструація - не привід відмовлятися від фізичної активності, заявляють у Центрі громадського здоров'я. Легкі вправи, йога, ходьба допоможуть почуватися краще, а також зменшити менструальний біль.
Проте якщо біль дуже сильний, виділення дуже рясні, або лікар не рекомендував вам фізичну активність - спорт на час менструації варто відкласти. Також варто зменшити навантаження на прес і спину, відмовитися від стрибків і скручувань, перевернутих поз у йозі.
Під час критичних днів кров володіє поганим згортанням. Тому у цей період краще відмовитись від проколювання вух чи інших подібних процедур. Пірсинг можна буде зробити, коли менструація закінчиться.
Також під час місячних протипоказані тривалі теплові процедури типу бані, сауни і навіть солярій.
Раніше ми пояснювали, чи можна робити МРТ людині із брекетами.
Читайте також про те, які біодобавки краще не приймати, аби не нашкодити здоров'ю.