Ось таким має бути харчування школярів на дистанційці (список продуктів і режим)
Через активні воєнні дії більшість українських дітей навчаються дистанційно. Тому зараз саме батьки мають взяти на себе відповідальність за харчування школярів вдома у перервах між уроками.
Про те, як мають харчуватися діти під час онлайн-навчання, на сторінці МОЗ у Facebook розповів президент Асоціації дієтологів України і консультант з громадського здоров'я відомства Олег Швець.
Планування прийомів їжі
Режим - один з найважливіших підходів у харчуванні дітей та підлітків. Тому при дистанційному навчанні потрібно узгодити з адміністрацією школи час і тривалість перерви для другого сніданку та обіду.
Другий сніданок доцільно організувати з 10:00 до 11:00, повинен тривати щонайменше 20 хвилин.
Орієнтовно з 13:00 до 14:00 має бути перерва на обід тривалістю 25-30 хвилин.
Школярам протягом дня необхідно три стандартні прийоми їжі та один-два перекуси.
Питний режим
Важливо дотримуватись питного режиму. Подбайте, щоб школяр протягом навчального дня та під час фізичної активності мав доступ до води.
Гарячі напої - чай, какао, мають споживатися в помірній кількості, бажано без цукру. Фруктовий сік потрібно обмежити до однієї склянки на день (200 мл).
Які продукти обов'язково мають бути у раціоні
Школярі при кожному прийлмі їжі мають споживати різноманітні овочі, крім картоплі. Зокрема, свіжі, приготовлені, морожені або консервовані без великого вмісту солі.
Кількість овочів має становити 100 г на кожен основний прийом їжі тричі на день.
Стільки ж фруктів і ягід потрібно для школярів під час основних прийомів їжі або перекусів.
Крім свіжих сезонних фруктів, меню може включати морожені, консервовані фрукти і ягоди без великої кількості цукру, а також сушені ягоди з фруктами.
Щоденний раціон повинен містити цільнозернові продукти - каші, цільнозерновий хліб, макаронні вироби, а також бобові. Для дітей молодшого шкільного віку - 150 г на день, для старшого - 200 г.
Школярам потрібно щоденно три порції молочних продуктів, одне куряче яйце, двічі-тричі на тиждень - рибу, бажано жирні морські сорти. А також двічі-тричі на тиждень - м’ясо птиці, один-два рази на тиждень - червоне м’ясо.
Перекуси
Найкращими варіантами перекусів можуть бути овочі, наприклад, морквяні палички, фрукти, сушені фрукти і ягоди, горіхи та насіння, цільнозернові крекери тощо.
Солодощі
Споживання цукру школярами варто обмежити до 25 г на добу. Кількість десертів, яку споживають діти, має бути меншою за 10% загальної добової калорійності.
Сіль
Діти молодшого шкільного віку повинні споживати менше трьох грамів солі, а старшого - не більше п’яти грамів на день.
Слід пам'ятати, що основна кількість солі споживається у складі хлібу, оброблених м’ясних виробів, снеків, сиру, консервів, соусів.
Яким має бути харчування дітей під час дистанційки (facebook.com/moz.ukr)
Читайте також про те, чи можна дітям давати дивитись мультики та як вони на них впливають.
Також розповідали, чим замінити дорогі продукти, але не погіршити харчування.