Усі операції в Україні - безплатні, але є маленький нюанс. У НСЗУ дали роз'янення
Серед українців побутує думка що, за деякі операції досі потрібно платити гроші, а безплатно виконують тільки невідкладні хірургічні втручання. Але чи справді це так?
Відповідь на це питання дали у Національній службі здоров'я України у Facebook.
Що треба знати про операції в Україні
"Стосовно операцій побутує кілька міфів. Наприклад, це стосується того, що безоплатні лише невідкладні оперативні втручання, а планові - лише за гроші. Також існують міфи, що безоплатні операції проведуть лише для військових. Або - чим складніша операція - тим більше грошей пацієнтові потрібно заплатити. Наголошуємо: вся ця інформація не відповідає дійсності", - зазначають у службі.
Програма медгарантій покриває операції. Це передбачено пакетами "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах" та "Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня".
Останній пакет передбачено для пацієнтів, які потребують нескладних хірургічних операцій, які можливо виконати лише у стаціонарі і не можливо - в умовах поліклініки.
"Пацієнтам при потраплянні в стаціонар задля оперативного втручання гарантується комплекс необхідної медичної допомоги. Це стосується не лише невідкладних операцій, а й планових. Безоплатними є усі операції, незалежно від складності", - наголосили медики.
Варто наголосити, що мова йде про операції у медичних закладах, у тому числі й приватних, які мають укладений договір із НСЗУ. Це є ключовим моментом.
Чи є приховані доплати
Пацієнт не повинен платити за анестезію. У закладах, які мають договір із НСЗУ, анестезія включена в послугу хірургічної операції та покривається Програмою медичних гарантій. Незалежно від того, планова це операція чи термінова, а також при інших втручаннях.
"Для того, щоб зробити планову операцію безоплатно, потрібно обрати лікарню, яка має договір з НСЗУ за пакетом "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах" чи "Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня" та мати направлення сімейного або лікуючого лікаря", - пояснили в НСЗУ.
При цьому медики підкреслюють, якщо у вас або у ваших лікарнях неправомірно вимагають сплатити вартість операції - залишайте скаргу НСЗУ. Оператор контакт-центру за номером 16-77 розповість, як це зробити.
Раніше ми розповідали про те, що препарати за програмою "Доступні ліки" можуть отримати навіть родичі пацієнта.
Читайте також про те, як отримати препарати за програмою "Доступні ліки", якщо ваш сімейний лікар у відпустці.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.