ua en ru

Уникайте цих помилок! 7 "смертних гріхів", які ми робимо у супермаркеті

Уникайте цих помилок! 7 "смертних гріхів", які ми робимо у супермаркеті Колаж РБК-Україна: покупці в супермаркетах часто роблять певні помилки

Після походів до супермаркетів українці нерідко приносять додому цілу низку товарів, куплених експромтом, які не входять до початкових планів перед тим, як переступити поріг магазину. Як наслідок - більше витрачання грошей, а покупки можуть відправлятися у холодильник на полиці подалі, де ризикують залежатися.

Приводять до таких ситуацій поширені серед покупців у всьому світі помилки при шопінгу, передає Lifehacker.

Щоб їх уникнути, фахівці рекомендують робити покупки, дотримуючись низки правил.

Помилка 1: покупки у неправильному порядку

Цей недогляд при походах до супермаркетів може призвести до того, що після покупок, прийшовши додому, з'ясується, що у вас упаковка супу-мороженого або тепле м'ясо. А це загрожує проблемами зі здоров'ям після вживання. Щоб цього не допускати, купуйте в наступному порядку:

  • продукти, що не псуються
  • охолоджені продукти
  • заморожені продукти
  • делікатеси.

Помилка 2: покупки без списку

Похід у магазин без планування покупок - програш подвійно. Так, можна принести додому купу продуктів, які вам насправді не потрібні, і ймовірно витрати будуть більшими, ніж ви очікували.

Тому важливо завжди складати основний список речей, які купуєте щоразу (яйця, молоко, кава та інше), а потім до нього додавати неосновні предмети для цього конкретного походу до маркету.

Помилка 3: покупки на голодний шлунок

Існує ряд наукових досліджень, які підтверджують - у стані голоду чи спраги люди затоварюються значно більше. Так, виявилося, що зголоднілі покупці в продуктових магазинах, як правило, купували калорійнішу їжу, ніж ситі візитери супермаркетів.

Помилка 4: купівля непродовольчих товарів у супермаркеті

У більшості супермаркетів продаються засоби для чищення, шкільне приладдя, моторне мастило, вітальні листівки та всілякі інші непродовольчі товари. Ймовірно, ви вже звернули увагу, що ціни на ці продукти у продуктовому магазині зазвичай завищені? Якщо ні, можете перевірити самі. І порівняти їхню вартість у великих магазинах або в інтернет-маркетах.

Помилка 5: покупки не у той час чи не в той день

У продуктових магазинах, як правило, буває менше покупців у будні вечори близько 19:00-20:00 та вранці протягом тижня - саме в той час, коли більшість на роботі.

Фахівці радять, по можливості, робити об'ємні покупки у вихідні раніше.

Помилка 6: піддаватися психологічній маніпуляції магазину

Продуктові магазини сумно відомі тим, що маніпулюють покупцями, застосовуючи деякі хитрощі. Ось лише деякі з таких закулісних методів:

  • ефект лабіринту, коли супермаркет легко увійти, але не просто вийти. І чим довше покупець залишається в магазині, тим збільшується ймовірність того, що більше витратить
  • бакалійники часом використовують ретельне освітлення та постійне розпилення води, щоб продукти виглядали якомога привабливішими. Але це не робить товар смачнішим, а просто робить його блискучим на вигляд, і дозволяє швидше псуватися
  • секція найпопулярніших товарів - наприклад молочна - розташована максимально далеко від входу. Це означає, що швидкий похід за молоком закінчиться думками на кшталт "О, мені ще потрібен цей віск для підлоги та цей ящик з кормом для рибок!"
  • величезний розмір кошика для покупок спонукає відвідувачів купувати більше, заповнюючи безмежні простори візка
  • магазини зазвичай розміщують дорогі товари на рівні очей, щоб люди з більшою ймовірністю їх купили, тому не зайвим буде ґрунтовно оглянути полиці.

Помилка 7: "надихаючі" покупки продуктів

Деякі товари спонукають відвідувачів магазину обов'язково взяти їх, щоб почати нову дієту. Але перед покупкою резонно задуматися про ящик для продуктів у вашому холодильнику - скільки овочів ось-ось уже час буде викидати?

Так, наприклад, можна почуватися дуже оптимістично, купуючи черговий качан капусти та уявляти, як ви станете щоранку смакувати салатом на сніданок. Якщо ж це не відбуватиметься, качан просто полежить якийсь час, і згниватиме... Тому експерти закликають перестати витрачати гроші на "купівлю" ідеалізованої версії самих себе, і прийняти власні звички в їжі, якими вони є.