Після 24 лютого з України, за різними оцінками, виїхало приблизно 10 000 000 людей. Ті, хто ухвалили рішення не повертатися до України, змушені шукати роботу в країні свого перебування. Це непроста задача, проте тепер українцям допоможуть знайти вакансію.
Про це йдеться в законопроєкті №2365, який прийняли у Верховній Раді.
Як повідомляють автори законопроєкту, відставання України від європейських сусідів стимулює мільйони українців кожен рік їхати на заробітки за кордон. Цим часто користуються шахраї.
Часто зловмисники вимагали гроші за майбутнє працевлаштування в еквіваленті 300-600 євро, а потім компанія-посередник просто зникає, залишивши сотні ошуканих людей.
Щоб цьому запобігти, нардепи пропонують законодавчо заборонити компаніям-посередникам брати гроші з шукачів роботи та встановити штрафи в розмірі 2 000-5 000 неоподаткованих мінімумів. У середньому це до 68 000 гривень.
Крім того, зараз усі подібні компанії мають ліцензії, але навіть із нею шахраїв достатньо. Натомість потрібно створити реєстр, за яким будуть перевіряти компанії на добросовісність.
Якщо компанії для пошуку роботи за кордоном немає в реєстрі, її автоматично вважатимуть незаконною.
Тобто в результаті законопроєкт має на меті зменшити рівень шахрайства та легалізувати ринок міжнародного працевлаштування.
Раніше ми розповідали, за що платять найбільше українцям на роботі в Польщі.
Читайте також, скільки українцям повинні доплачувати за понаднормову роботу.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна - www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.