Переїзд або інші обставини можуть поставити питання про зміну лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Українцям розповіли, чи можна змінити сімейного лікаря, педіатра або терапевта.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Telegram Національної служби здоров'я.
Зміна лікаря означає укладення нової декларації з іншим фахівцем. У разі підписання нової декларації дані про неї вносяться в електронну систему і стара декларація автоматично анулюється. Тобто відвідувати попереднього лікаря для розірвання декларації не потрібно.
Перед тим, як змінювати лікаря, фахівці радять відповісти собі на питання "Для чого?" Бо сімейна медицина передбачає довготривалі партнерські відносини, і це на користь пацієнтові.
Все тому, що лікар, знаючи історію хвороб або певні особливості зі здоров’ям своїх пацієнтів, зможе давати максимально корисні рекомендації.
Тому лікарі радять зважено підходити до питання зміни лікаря і робити це лише тоді, коли дійсно немає іншого виходу. А якщо ви маєте лікаря, з яким знайшли спільну мову, "тримайтесь за нього обома руками".
Знайти фахівця можна онлайн. На сайті НСЗУ є дашборд "Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги". Там можна побачити перелік медичних закладів, які укладають декларації з пацієнтами. А також список лікарів і кількість укладених декларацій.
Як користуватися дашбордом, варто дотримуватись таких рекомендацій:
Раніше ми повідомляли, як підготуватися до аналізів на рівень гормонів, щоб результати були достовірними.
Також читайте, чи необхідно обмежувати життя дитини після вакцинації.