Українські архітектори представили проєкт зупинок-укриттів. Їх виготовлятимуть за допомогою 3D-друку - це пришвидшить виробництво і зможе зробити його масовим.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію MAKHNO Studio у Facebook.
Архітектори представили свою розробку на всеукраїнському архітектурно-будівельному форумі в рамках панелі з представниками уряду.
"Ми створюємо проєкт першої серійної зупинки-укриття, що захищатиме громадян від уламків під час ймовірних терористичних атак. Проєкт здійснюється за допомогою 3D-друку, що дасть змогу легко і швидко масштабувати його на всю територію України", - пишуть автори проєкту.
Вони додають, що найбільш вразливими залишаються люди на вулиці та на дорогах, де немає сховищ, підземок чи будь-яких доступних укриттів.
"Зупинка-укриття відкриватиметься автоматично під час тривоги. Ми плануємо встановити там розумну систему", - кажуть у студії.
Автори також наголошують на функціональності таких зупинок, адже це буде сховище, комерційне приміщення та зона очікування транспорту - можна встановити будь-які з цих блоків або ж усі разом.
"Рішення продумане під типові умови й не потребує додаткових архітектурних розробок. По суті, це пакетна пропозиція з проєктування, виготовлення, доставки та монтажу об'єкта", - говорять архітектори.
"На відміну від інших сховищ, наша зупинка ідеально доповнює та прикрашає міський ландшафт, не асоціюючись з війною. Плавність форм разом з бруталістичним іміджем транслюють відчуття безпеки та надійності", - пояснюють автори.
Перевагою такої розробки є те, що 3D технологія дозволяє друкувати таку зупинку за дуже короткий термін, що вкрай важливо в ситуації нашої країни.
"Зупинка-сховище зараз проходить випробовування. Ми перевіряємо її на стійкість, тестуємо різні суміші, шукаємо ідеальне співвідношення міцність/вартість. До того ж важливо, щоб проєкт відповідав всім нормативним актам та мав відповідні сертифікати", - додають у студії.
Після завершення перевірок архітектори покажуть фінальний проєкт зупинки-укриття, а також інформацію, скільки коштуватиме будівництво і які його терміни.
Зазначимо, що проєкт реалізуються за підтримки Благодійного фонду "Обійми Нації" та компанією-розробником "3d technology UTU".
Дивіться також, які арт-укриття встановили у Херсоні.
Раніше ми писали, що під Києвом облаштували укриття за 13 млн гривень.