Протягом року Національний банк України випустив декілька пам'ятних монет різним тиражем. Багато з них присвячені подіям повномасштабної війни в Україні та мають попит у громадян і нумізматів. До слова пам'ятні монети можна продавати якраз таки колекціонерам.
Скільки коштують такі сувеніри на аукціонах та майданчиках для продажу - читайте нижче в матеріалі Styler.
На сайті НБУ немає можливості придбати монету, проте це можна зробити в перекупів. Так, наприклад, на онлайн-майданчику з аукціонами така монета номіналом одна гривня коштує 3 200 гривень.
Скриншот: violity.com
А якщо дивитися номінал п'ять гривень, то ціна різко знижується до 887 гривень.
Скриншот: ua-coins.info
Монету було випущено у 2020 році на честь рідкісного виду комахи, яку можна зустріти лише на Поліссі, у лісостепу та в Криму. "Совка" виконана зі срібла, а її номінал становить 10 гривень.
Якщо купувати її в НБУ, то доведеться віддати 2 339 гривень. А продають монету помітно дорожче - за 2 900 гривень. До того ж якщо виставляти експонат на аукціон і привабити кількох покупців одночасно, можна заробити ще більше після торгів.
Офіційна вартість "Совки розкішної" від НБУ та стартова ціна на аукціоні відрізняються (скриншоти: coins.bank.gov.ua; violity.com)
Знову-таки на сайті НБУ монету вже не продають, оскільки її було введено в обіг ще у 2009 році. Проте колекціонери все одно можуть її придбати, хоча й за підвищеною ціною. Ось, наприклад, пам'ятну монету продають за 2 499 гривень.
Скриншот: violity.com
На інших ресурсах її можна знайти й за більші суми.
Скриншот: rozetka.com.ua
Ця монета була випущена у 2023 році, тому відповідно є в ширшому доступі, ніж усі попередні екземпляри. Однак вона є досить актуальною в сьогоденні, тому вартість у неї не низька.
Ось, наприклад, на аукціоні її можна придбати зі стартовою ціною 3 300 гривень.
Скриншот: violity.com
На інших ресурсах ціни вже дещо менші, проте не стають нижчими за 1 500 гривень.
Скриншот: olx.ua
Раніше ми розповідали, які копійки з вашого гаманця можна продати за сотні тисяч гривень.
Читайте також, навіщо здавна та до цього часу під поріг кладуть монетку.