Українця з інвалідністю примусово висадили з літака: усі деталі інциденту
В ізраїльському аеропорту Тель-Авіва з літака примусово висадили українця з інвалідністю. Це зробили працівники угорської авіакомпанії Wizz Air. Після оприлюднення відео у соцмережах розгорівся скандал.
Про це повідомляє Nexta у Telegram.
Що відомо про прикрий інцидент
Українець, який втратив ногу під час війни, не міг довго сидіти на своєму місці через протез. Він про це повідомив персоналу літака й наголосив, що летить додому, до своєї родини в Україну.
"Він простояв у кутку цього літака півтори години. Згодом він впав і пошкодив руки. Екіпаж літака заявив, що він поводився неадекватно, і його змусили покинути рейс", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що він плакав і кричав: "Як я потраплю додому?", показував стюардесі рюкзак, в якому були лише подарунки для рідних.
За попередньою інформацією, чоловік повертався додому після лікування в Ізраїлі. Літак прямував до Варшави, звідки ветеран уже мав наземним транспортом добиратись в Україну.
@mbbddk Ответ пользователю @Марина оригинальный звук - hhhwvix
Wizz Air пояснив поведінку екіпажу
Після шквалу критики та розголосу у соцмережах, компанія уже оприлюднила своє офіційне вибачення у Twitter.
У Wizz Air наголосили, що екіпаж зобов’язаний переконатися, що всі пасажири готові до польоту, оскільки "безпека є пріоритетом номер один" для компанії.
Також зазначили, що авіаперевізник зобов’язаний відмовити в посадці, коли пасажир має стан здоров’я, який "може загрожувати йому під час польоту".
"У цьому випадку це було важке, але необхідне рішення, ухвалене з огляду на безпеку пасажира", - написала компанія, але не вказала, яке ж саме захворювання "загрожувало безпеці" українського військового.
У Wizz Air наголосили, що українцю надали воду й місце для очікування допомоги персоналу аеропорту.
На інцидент уже відреагувало Міністерство закордонних справ України
Речник Олег Ніколенко заявив, що відомство хоче розібратися в ситуації. Поки офіційного звернення від чоловіка до МЗС не надходило, тому він закликав постраждалого в інциденті чоловіка вийти на зв'язок із міністерством чи посольством України в Ізраїлі.
"Якщо підтвердиться порушення, докладемо максимальних зусиль для відновлення прав громадянина України. Захист прав українців за кордоном - безумовний пріоритет", - написав Ніколенко у Facebook.
Примітка. Чоловік з інвалідністю, якого висадили з літака, не є військовослужбовцем ЗСУ, а ногу втратив не під час участі у бойових діях.
Раніше ми писали про те, що розгорівся скандал, бо наші військові не могли потрапити додому, оскільки в Укрзалізниці не залишилось вільних квитків.
Читайте також про те, що в Ужгороді п'яний офіцер побив дружину воїна ЗСУ.