На тлі так званого снарядного голоду - відчутного дефіциту боєприпасів в українській армії, дехто замислюється над тим, чи зможуть FPV-дрони перекрити нестачу артилерійських запасів.
РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на Espreso.TV розповідає, що думає про це генерал-майор Збройних сил України Дмитро Марченко - чи реально замінити артилерію дронами.
Дмитро Марченко - начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, який опікується загоном безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
Нещодавно він став гостем програми "Коментар" і розповів, що Україна суттєво переважає РФ в ефективності застосування дронів.
За його словами, повністю замінити артилерію дронами неможливо, адже в артилерії - зовсім інші завдання (створення загороджувального вогню, зупинка наступу противника і т.ін), з більшістю яких FPV-дрони не впораються.
Водночас нині дрони дійсно частково перекривають нестачу боєприпасів, а також ефективно виконують задачі на невеликій відстані до противника.
"Перевага дронів над артилерією - в можливості оператора бачити, куди він влучає", - пояснив експерт.
Останнім часом все більше українців починають вчитися збирати FPV-дрони самотужки. Марченко уточнив, що нині є кілька підприємств, які розробляють і надають запчастини для БПЛА.
Водночас для масовості, на думку військового, потрібна державна програма, яка б підтримала цих виробників.
"Щоб ми могли частково зменшити нашу залежність від запчастин з Китаю", - пояснив генерал.
Він зауважив, що не зменшилась потреба українських військових і в розвідувальних дронах. Але цей тип БПЛА "частково закривається коштом держави" - почалось закуповування їх на державному рівні.
"Та й у часі використанні вони (розвідувальні БПЛА, - Ред.) дещо "довші", тоді як FPV є одноразовими. FPV-дрон летить лише в один бік. Тому і купляти його потрібно в значно більших масштабах", - наголосив Марченко.
Керування FPV-дронами здійснюється за допомогою функції "вид від першої особи" (англійською абревіатура FPV розшифровується як First Person View).
Йдеться про можливість передавання відео в реальному часі з камери, що встановлена в передній частині БПЛА.
Тобто оператор керує безпілотником за допомогою пульта і бачить місцевість навколо за допомогою спеціальних окулярів - буцімто він сидить усередині самого літального апарату (подібно до пілота).
Застосування FPV-дронів у війні проти російських загарбників суттєво допомагає Збройним силам - зберігає життя наших військових і дозволяє прицільно знищувати ворога й дороговартісну ворожу техніку.
Нагадаємо, раніше міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що цього року Україна планує виробити "сотні тисяч" безпілотників різних типів.
Читайте також, скільки ракет і дронів випустила РФ по Україні від початку року.