Багато хто вважає, що під час зупинки водій повинен показувати поліцейському наявність в автомобілі вогнегасника. Однак, чи справді це так та яка відповідальність за відсутність вогнегасника.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт "Дорожній адвокат".
Останнім часом поліція почала перевіряти наявність вогнегасників в автомобілях і виписувати штрафи.
Вогнегасник у легковому автомобілі призначений для того, щоб загасити початковий вогонь, який може виникнути в автомобілі внаслідок нещасних випадків. Це може бути зокрема внаслідок короткого замикання, перегріву або інших вогневих небезпек.
Вогнегасник є одним із важливих засобів пожежної безпеки, який може захистити життя та автомобіль.
Згідно з п. 2.3 ПДР для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобовʼязаний перед виїздом перевірити й забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу.
Відповідно до п. 31.4.7.є ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів за невідповідності таким вимогам, а саме, відсутній працездатний вогнегасник на легковому автомобілі.
Він повинен бути в закріпленому стані у визначених підприємством-виробником місцях. У разі коли конструкцією транспортного засобу зазначені місця не передбачено, вогнегасник повинен розташовуватись у легкодоступних місцях.
Тому, відповідно до закону вогнегасник в автомобілі повинен бути. Без вогнегасника водій не має права здійснювати рух
Відповідно до п. 2.4.6 ПДР на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися, а також дати можливість перевірити комплектність транспортного засобу.
Фахівці кажуть, що в законі не прописано, що водій особисто має щось предʼявляти. Також закон не зобовʼязує водія надавати відповідь на запитання чи є в автомобілі вогнегасник.
Водій повинен надати можливість інспектору самому перевірити наявність в автомобілі вогнегасника
Якщо ж на запитання інспектора водій за власним бажанням надасть відповідь, що вогнегасника немає, то це буде підставою для винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Поліція виписує штраф за відсутність вогнегасника згідно з ч. 1 ст. 121 КУПАП. Тому водію доведеться сплати штраф в розмірі 340 грн.
Водночас частина 1 статті 121 КУпАП визначає відповідальність у разі керування транспортним засобом з технічними несправностями, з якими експлуатація його забороняється.
Однак, відсутність вогнегасника не є технічною несправністю. І відповідно немає підстав для застосування ч.1 ст.121 КУпАП.
Раніше ми повідомляли, де і як краще залишати машину взимку, якщо немає гаража.
Також ми писали, як водіям мити автомобіль взимку, щоб не зіпсувати кузов та не замерзали двері.