У будь-якій розмові нам хочеться виглядати впевнено та розумно і для цього наша мова має бути чистою. Однак є слова та словосполучення, які можуть видати вашу необізнаність, низьку самооцінку та невпевненість у собі.
Які слова та словосполучення не буде використовувати розумна людина, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на роз'яснення тренера з ораторської майстерності Павла Мацьопи в Instagram.
Ці слова знецінюють попередню думку. Наприклад: "Це було чудово, однак ми очікували більшого" - і це жалюгідне виправдання.
Це розпливчаста фраза, без аргументів, яка означає, що ви не володієте предметом розмови. Людина, яка має достатньо аргументів для підтвердження своєї думки, ніколи не вдаватиметься до таких фраз.
Це слово-паразит, що знижує вашу репутацію. Це слово належить до лексики, яка свідчить про низьку самооцінку.
Фраза, яка демонструє сумнів та підриває довіру. Якщо ви сумніваєтеся - краще утриматися від висловлення своєї думки з цього питання.
Сигнал, що ви не маєте наміру робити щось, і при цьому говорите абстрактно. Цю фразу доречно використовувати тоді, коли ви хочете показати вищість над своїм співрозмовником.
Непрозора оцінка, що може здатися образливою.
Фраза, що налаштовує співрозмовника проти вас.
"Пам'ятайте, ваші слова - це ваш імідж. Вживайте їх обдумано", - радить тренер з ораторської майстерності.
Раніше ми писали про те, чому відповідати на дзвінок "слухаю" або "алло" - неввічливо.
А ще розповідали про те, які три прості фрази швидко показують недалеких та безграмотних людей.