Українські вчені у районі "Вернадського" виявили вид рослини, який раніше там не ріс. Це може бути ще одним свідченням потепління в Західній Антарктиці.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Facebook-сторінку Національного антарктичного наукового центру.
Йдеться про печіночник маршанцію південну (Marchantia berteroana). Спершу його знайшов учасник сезонної експедиції, керівник відділу біології та екології НАНЦ Іван Парнікоза на північно-східному мисі острова Дарбу.
Ця локація відома з архівних джерел: у 1980-х британські дослідники вивчали тут рідкісні види мохів і досить ґрунтовно описали місцеву рослинність.
Іван Парнікоза відшукав вказані види та поруч з ними вчений виявив великі зелені площі нового виду. Британські дослідники, вивчаючи ці скелі, просто не могли його не помітити.
"Маємо факт проникнення нового виду рослини в околиці "Вернадського". Пізніше цей печіночник українські біологи знайшли також на острові Бут - найпівнічнішому в нашому районі Аргентинських островів - півострова Київ", - йдеться у повідомленні.
Дослідники відзначають, що поява нового виду може бути черговим підтвердженням потепління в регіоні. Печіночники - досить теплолюбні і раніше росли у значно сприятливіших для них регіонах морської Антарктики.
Тому, якщо зараз вони поширилися в район "Вернадського", то для них тут теж стали кращі умови.
Полярники зазначають, що в Україні можна побачити родича південної маршанції - маршанцію мінливу (Marchantia polymorpha). Водночас її наявність в Антарктиці поки не підтверджена.
До того ж Антарктика дедалі більше зеленіє, і новим зеленим елементом в районі "Вернадського" стала південна маршанція.
Печіночники (фото: facebook.com/AntarcticCenter)
Раніше полярники показували, як дитинча кита-горбача грає наввипередки з "Ноосферою".
Також ми писали, чи можна привезти в Україну пінгвінів зі станції "Академік Вернадський".