Полярники станції "Вернадський" вже традиційно щороку відкопують прохід до другого причалу "джеті", який за зиму добряче засипає снігом. Вже традиційно вся експедиція береться за лопати й починає прокладати тунель у кількаметрових кучугурах.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Facebook Національного антарктичного наукового центру.
Полярникам трохи більше пощастило, ніж попередній експедиції, адже цьогоріч в районі "Вернадського" не було рекордних снігопадів: найбільша висота снігового покриву сягнула трохи більше 2 метрів (а торік – 3,5 м).
Однак попрацювати все одно довелося добряче, адже в деяких місцях висота заметів була майже 5 метрів. Довжина тунелю вийшла близько 40 м, а ширина - до 2 метрів.
На таку роботу команда витратила понад тиждень, і це при тому, що кожен щодня також розчищав сніг на закріпленій за ним ділянці біля станції.
Зокрема, до великого копання не був залучений тільки кухар, адже він мав іншу важливу місію - смачно та поживно годувати колег після снігової "гімнастики".
Біля "Вернадського" є два причали. Перший називають "сліп". Біля нього зберігаються човни та встановлений потужний кран, яким, власне, човни піднімають на берег. Цю стоянку використовують більшість часу, доки дозволяє льодова ситуація, і прохід до неї підтримується завжди.
Пора другого причалу "джеті" приходить в літній сезон, коли на станції значно збільшується кількість морських виїздів. Він зручний тим, що захищений від хвиль, біля нього можна припаркувати човни різних типів і залишити на певний час, а не виймати щоразу з води.
Оскільки вже за кілька тижнів на "Вернадському" очікують прихід "Ноосфери", то дуже важливо було підготувати цей причал до роботи, щоб оперативно проводити розвантаження судна. З чим команда станції успішно впоралася
Раніше ми повідомляли, які заборони діють для людей у світі пінгвінів і льодовиків.
Також полярники показували "білі ночі" в Антарктиді.