"У Бородянці земля була чорною від попелу": історія київського волонтера у музеї "Голоси мирних"
Він власноруч розбирав завали житлових будинків у деокупованій Бородянці й ходив 15 км пішки за ліками для інших у спорожнілому Києві. А ще навчився випікати й роздавав людям хліб.
Свою історію Роман Гасило розповів Олексію Суханову, амбасадору музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова, актору та ведучому.
У перші дні вторгнення ворог скинув чимало авіабомб, зокрема й на Бородянку. Після звільнення міста Роман допомагав розгрібати руїни.
"Перше, що я побачив у Бородянці, - чорні від попелу асфальт і землю. Все навколо було усіяно снарядами, будинки - розбомблені. Але найбільше мене вразив запах. Це була суміш зі спаленого заліза і смерті", - розповідає Роман.
Він із Києва. До того моменту як побачив те, що пережила Бородянка, допомагав стареньким і дітям у столиці свіжим хлібом. Навчився його випікати сам.
"Ще до вторгнення я купив у магазині багато борошна за акційною ціною, подумав, що десь згодиться. Так і сталося, коли усі магазини в місті спорожніли... У мене була одна хлібопічка, потім принесли ще одну. Я випікав хліб 24 на 7", - пригадує Роман.
Музей збирає історії мирних мешканців України про війну від першої особи. Його архів містить вже понад 97 тисяч історій. Розкажіть свою на порталі музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.