Багато десятиліть українська мова була під великим впливом російської, тож не дивно, що чимало наших громадян говорять суржиком. Дуже часто виникають дебати навколо слова "творог". Дехто його вважає русизмом, інші ж відстоюють право вживати його.
Про те, чи є в українській мові слово "творог", розповідає РБК-Україна (проект Styler).
Під час підготовки публікації використали матеріали: експрес-уроки Олександра Авраменка, публікація Спілки молочних підприємств України у Facebook та відео Lucky Print у You Tube.
Слова "творог" в українській мові немає. Російський "творог" українською - це сир, іноді його ще можуть називати м'яким сиром або кисломолочним.
"Творог" - немає в українській мові такого слова. У нас є сир - вареники з сиром, сирний пиріг. А харчовий продукт у вигляді твердої маси, який нарізають, наприклад, для бутербродів, називають твердим сиром", - пояснює філолог Олександр Авраменко.
Також мовознавець наголосив, що не варто називати молочні продукти "молочкою", оскільки у нас є питомо українське слово - "набіл".
Отже, слово "творог" - це суржик, тож варто його уникати у своєму мовленні, тим паче, що у нас свій відповідник на позначення цього продукту.
Цікаво, що м'який сир також має діалектні назви - будз, кварґлі, бурда.
Додамо, що кілька років тому Спілка молочних підприємств України намагалася відстояти слово "творог" в українській мові, аргументуючи тим, що воно співзвучне із польським twarożek, словацьким tvaroh, білоруським "тварог", російським "творог", чеським tvaroh, болгарським "творог". Свою позицію вони підкріплюють тим, що в Етимологічному словнику української мови, зафіксоване слово "тваріг" (творуг, творіг, творог), але його витіснило слово "сир". Втім, позиція мовознавців щодо "творогу" залишилась незмінною.
Також філологи поділились корисною порадою, що масло в українській мові варто вживати без приставки "вершкове". Це у російській мові треба розрізняти "сливочное" чи "растительное" масло.
Читайте також про 5 красивих українських слів, які помилково вважають суржиком.
Раніше ми писали про 13 "смачних" дієслів, якими варто збагатити своє мовлення.