Певні домовленості сприяють почуттю довіри у стосунках. Однак, інколи так трапляється, що з часом один із партнерів намагається повністю керувати життям іншого, нехтуючи його особистим простором.
Про це повідомила психолог Ірина Кулік в Instagram.
За словами експерта, секрет гармонійних стосунків полягає в розумінні різниці між контролем та турботою. Під словом контроль розуміється бажання впливати на ситуацію, приймати рішення та встановлювати директиви.
Турбота ж виражається у підтримці та прояві інтересу до добробуту партнера.
Коли людина намагається контролювати партнера, то вона ніби йому не довіряє. Справжня турбота полягає в допомозі, підтримці й довірі. Це не стосується лише фізичного комфорту, але й емоційного благополуччя та розвитку.
Щоб запобігти цій помилці, варто знати, яким буває контроль у стосунках.
Контроль через вказівки
Коли партнер починає вказувати, що робити - це очевидний контроль. Така поведінка у стосунках свідчить, що один із партнерів вважає іншого несамостійним.
Контроль часу
Такий вид контролю проявляється у вимозі покрокової звітності щодо того, де та з ким був партнер, що робив.
Також під час зустрічі з друзями вам можуть телефонувати кожні п’ять хвилин чи просять подзвонити по відеозв’язку й показати, де ви перебуваєте.
Контроль соціальних зв’язків
Такий контроль проявляється у вказівках, з ким дружити, до кого ходити в гості та як часто зустрічатись з друзями.
Важливо пам'ятати, що кожен партнер має власний простір, потребує можливості вирішувати питання самостійно і розвиватися відповідно до власних бажань. Турбота полягає в тому, щоб бути поруч, підтримувати, слухати та виявляти інтерес у тому, що є важливим для нашого партнера.
Зокрема, розуміння різниці між контролем та турботою може допомогти побудувати здорові та рівноправні стосунки, де кожен партнер відчуває підтримку та свободу бути самим собою.
Раніше ми повідомляли, як не перетворитися на служницю для свого чоловіка.
Також читайте про 5 основних пріоритетів, які важливі для чоловіків у стосунках.