Науковці Стенфордського університету в Каліфорнії (США) провели дослідження, щоб з'ясувати, чи є якась користь від веганської дієти для серця та судин. В експерименті брали участь 22 пари близнюків. Один із них дотримувався звичайного способу харчування, а інший - веганського.
Які результати отримали вчені, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на британське видання Express.
Попередні висновки науковців свідчили про те, що споживання меншої кількості м'яса покращує роботу серцево-судинної системи. Інші фактори - генетика та навколишнє середовище - призводять до відхилень.
Оскільки в експерименті брали участь однояйцеві близнюки, фактор генетики скасовується. Проте навіть попри це результат залишилися незмінним: веганська дієта покращує здоров'я серцево-судинної системи.
Ба більше - учасники дослідження помітили значне покращення стану здоров'я вже за місяць. А за два місяці показники стали в рази кращими.
Вегани також помітили покращення показників рівня інсуліну натщесерце, що зменшило ризик розвитку діабету. У тих, хто має надлишок вага, зайві кілограми почали сходити.
У результаті дослідники дійшли висновку, що перехід на харчування без м'ясних продуктів піде на користь всім охочим.
Веганська дієта - це спосіб харчування, при якому з раціону виключають всі продукти тваринного походження. Тобто основу харчування веганів складає рослинна їжа.
При цьому веганство має свої окремі різновиди:
Таким чином вегани повністю не їдять м'ясо, можуть частково відмовитися від яєць, молочних продуктів, риби. Проте вони однозначно споживають овочі, фрукти, насіння, горіхи, соєві продукти, цільнозернові продукти та решту їжі рослинного походження.
Раніше ми розповідали, як змінюється організм веганів, які знову почали їсти м'ясо.
Читайте також, які дієти були найпопулярнішими у 2023 році та в чому їхні недоліки.