За час повномасштабної війни в Україні відбувся так званий регіональний розподіл. Відповідно до нього в областях, де велися бойові дії чи які близькі до лінії фронту, показники життєдіяльності знижуються, а в інших регіонах - підвищуються чи хоча б залишаються стабільними. Аналогічна ситуація й на ринку нерухомості.
Скільки зараз коштують квартири в західних областях - читайте нижче в матеріалі Styler.
Наразі експерти виділяють шість лідерів за попитом на нерухомість: Івано-Франківська, Тернопільська, Черкаська, Чернівецька області та Львів. Крім можливості орендувати квартиру, відкритий також і ринок продажу в ЖК.
Очолює цю шістку Закарпаття та Ужгород, зокрема. Сьогодні в регіоні реалізовують понад 98% об'єктів нерухомості. Такими цифрами ділиться директорка з розвитку бізнесу на одній із платформ про нерухомість Олена Унаньян.
"Ужгород входить до трійки регіонів з найбільшим зростанням середньої мінімальної ціни за квадратний метр у новобудовах: з початку воєнної агресії вона збільшилася на 75% у гривні. За цим показником лідирує Львів, де середня мінімальна ціна зросла на 79%, а на другому місці - Івано-Франківськ із приростом у 78%", - підкреслила вона.
До того ж зростає попит саме на Ужгород, адже все більше шукачів хочуть стати власниками житла саме там.
У Львові можна винайняти однокімнатне помешкання в середньому за 15 000 гривень. Такі квартири зазвичай мають розвинену інфраструктуру навколо та комфортний інтер'єр. Разом із тим на сайтах з оголошеннями можна знайти непогані варіанти за нижчі ціни.
Скриншоти
Стосовно Івано-Франківська, то тут середня вартість знижується до 10 000 гривень за однокімнатну квартиру та може змінюватися залежно від розташування, ремонту тощо.
Скриншот
У Тернополі наразі оренда квартири коливається в межах 7 000 гривень. Є також варіанти від 10 000, але вони розташовані прямісінько в центрі міста, тому підвищення є виправданим.
Скриншот
Чернівці демонструють середню ціну розміром 9 000 гривень за однокімнатні квартири.
Скриншот
А в Ужгороді ціни не відстають від львівських і навіть дещо перевищують. Так, однокімнатну квартиру на Закарпатті можна винайняти приблизно за 15 500 гривень на місяць.
Скриншот
Водночас експерти також зазначають, що для того, аби утримувати високий рівень попиту на нерухомість, в Україні варто розвивати іпотечну систему придбання житла. Інакше будівельні фірми будуть створювати проєкти, а українці просто не матимуть змоги інвестувати гроші в будівництво.
Раніше ми показували, який вигляд має найдорожча квартира на Хрещатику.
Читайте також, що буде з орендою житла в Києві у серпні 2023.