Готові салати із супермаркетів часто є гарним варіантом для тих українців, які не встигають готувати після роботи. Тим паче, що у більшості випадків вони доволі доступні у ціни. Втім, чи є вони безпечними для споживання?
Про те, які мікроби "живуть" у салатах з Ашану, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію хіміка Гліба Репіча в Instagram.
Хімік взяв в Ашані для перевірки 4 салати - олів'є, європейський, курячий та крабовий. Із кожного стерильною паличкою взяв зразки та помістив у термостат на добу, щоб виявити мікроби.
"Результати салату олів'є виявились чистими, у курячому були невеличкі колонії, у крабовому - життя аж забагато, у європейському - просто цілий зоопарк", - коментує Репіч.
Після цього хімік відправив зразки у біолабораторію, аби визначити наскільки небезпечні ці мікроби.
"У олів'є виявили дві бактерії, які широко зустрічаються у природі і серйозної небезпеки не несуть. Така ж сама ситуація із курячим салатом. А от у європейському знайшли Enterobacter cloacae - сама назва говорить про те, звідки ця бактерія взялася. Це маркер фекального забруднення. У готових продуктах ця бактерія не допускається", - каже хімік.
Він додає, що з чотирьох салатів фекальну флору виявили лише в одному і це ще непоганий результат.
На дослідження Репіча відреагувало багато користувачів, які активно прокоментували його пост із результатами експерименту.
Що пишуть українці:
Раніше ми показували, скільки мікробів у молочних продуктах з базару.
Читайте також про те, які мікроби живуть на кухонній дошці.