Українці - надзвичайно талановита нація. Ми обожнюємо співати та створювати пісні. За даними ЮНЕСКО, саме українці створили найбільшу кількість народних пісень у світі - близько 15,5 тисяч. Пісня - це справжній рупор у наших руках. З нею ми йдемо у бій та розповідаємо світу про себе.
Сьогодні ми підготували для вас найбільш впізнавані українські пісні у всьому світі.
Цю пісню, без перебільшення, чув кожен. Вона об'єднала весь світ. Щороку перед різдвяними святами, у всіх куточках планети лунає український "Щедрик" у різних варіаціях.
Найбільш відома назва - "Carol of the Bells". Саме англомовну версію нашої пісні ви точно чули у фільмах "Сам удома" та "Гаррі Поттер".
Щоправда, далеко не всі знають, що музику до цієї пісні склав український композитор Микола Леонтович. В основі легендарної різдвяної пісні лежить прадавня українська новорічна щедрівка. "Щедрик" став справжнім неофіційним гімном Різдва.
"Ой, у лузі червона калина" - це українська народна пісня, гімн Січових Стрільців, написаний у 1914 році.
Друге дихання у пісні відкрилось на фоні повномасштабного вторгнення Росії до України, коли лідер гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк заспівав її на Софіївській площі.
Пізніше культовий англійський рок-гурт Pink Floyd у своїй пісні "Hey Hey Rise Up" використав уривок з відео, в якому український співак виконує вищезгадану пісню.
Як звучить "Червона калина" у виконанні українських артистів, слухайте прямо зараз.
На Євробаченні 2007 року саме ця пісня запалила всю Європу. "Dancing Lasha Tumbai" так полюбилася глядачам, що принесла Україні заслужене 2 місце в пісенному конкурсі.
На YouTube-каналі Євробачення виступ Вєрки Сердючки набрав 42 000 000 переглядів та тисячі схвальних коментарів. Образ української артистки ще довго не могли забути та постійно запрошували на конкурс як запрошену зірку.
У чому феномен пісні гурту KAZKA ніхто розгадати не може й досі. "Плакала" миттєво набула популярності та стала однією з найвідоміших вітчизняних пісень.
Цікавий факт ще в тому, що пісня написана виключно українською мовою. Вона була в топі всіх українських чартів, а згодом перейшла і за кордон.
На YouTube кліп на пісню зібрав майже 420 000 000 переглядів та два мільйони лайків. Видно, іноземцям сподобалось, як звучить українська мова.
Українська співачка Руслана, завдяки цій пісні, уперше принесла нашій країні перемогу на Євробаченні 2004 року. Музику співачка написала самостійно, за основу взяла музичні традиції гуцулів.
Пісня набула шаленої популярності в Європі та за її межами, що Руслана навіть отримала нагороду World Music Awards у Лас-Вегасі за найбільшу кількість проданих альбомів "Wild Dances" у світі.
"1944" - це пісня-розповідь про страшні сторінки в історії, які випали на долю кримськотатарського народу. Джамала, яка має кримськотатарське коріння, виконала цю пісню на Євробаченні 2016 року та принесла Україні перемогу.
Емоційне виконання зворушило чимало сердець. Нині, "1944" і досі залишається актуальною піснею, оскільки перегукується із трагічним сьогоденням України, коли чужинці у вигляді Росії прийшли знищити нашу землю.
Ще одна переможна пісня України на Євробаченні у 2022 році. У багатьох вона асоціюється з війною, тому що на сцені пісенного конкурсу лідер гурту Олег Псюк звернувся до світу із закликом врятувати Маріуполь. Під час виступу Kalush Orchestra у залі миготів український стяг, а глядачі аплодували стоячи.
На Новий рік у Лондоні головний салют країни був у синьо-жовтих кольорах та під українську "Стефанію". Таким чином, Велика Британія вкотре показала свою підтримку Україні.
Гурт "Go_A" поїхав на Євробачення у 2021 році, де посів 5 місце з піснею "Shum". Уся Європа закохалася в українську музику. За підсумками глядацького голосування Україна посіла друге місце.
А після пісенного конкурсу "Shum" очолив рейтинг найпопулярніших пісень на сервісі Spotify. Пісня навіть потрапила в американські чарти.
Раніше ми розповідали, коли українці зможуть побачити фільм "Мавка Лісова".
Дивіться також, які фільми про Україну варто переглянути просто зараз.