ua en ru

Ці тварини часто гинуть під колесами авто восени: хто саме та як їх врятувати

Ці тварини часто гинуть під колесами авто восени: хто саме та як їх врятувати Гагари часто гинуть восени (фото: Вікіпедія)
Автор: Юлія Гаюк

Гагара - це рід водних птахів, які належать до монотипової родини гагарових. В Україні ці птахи зазвичай перелітні. Проте за той період, поки вони тут перебувають, з гагарами може статися біда.

Що саме загрожує цим тваринам, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Facebook-допис Чорнобильського радіаційно екологічного біосферного заповідника.

Що не так з гагарами

У період перельоту птахів українці часто знаходять гагар на дорогах. Так трапляється через те, що в погану погоду птахи плутають мокрий асфальт з водяними плесами та намагаються зробити приземлення для відпочинку.

Часто це може бути травматично чи навіть смертельно для гагар,адже приземлення може бути далеко не м'яким чи дорогою їхатиме транспорт.

"Враховуючи анатомічну будову гагар, вони можуть піднятися в повітря лише з водної поверхні, оскільки у них лапи розташовані далеко назад й пересуватися по землі вони не можуть", - пишуть фахівці.

Однак, звісно, не всі гагари гинуть. А тим представникам пернатих, які вижили, люди можуть допомогти.

Треба взяти птахів і перенести до найближчої та бажано великої водойми, адже їм потрібен розбіг для вдалого зльоту. Такий метод врятував вже багато птахів, які потрапляли в подібну ситуацію.

Нещодавно така ситуація сталася на території промислової зони ЧАЕС. Працівники врятували понад 10 птахів і випустили їх у річку Прип'ять.

Ці тварини часто гинуть під колесами авто восени: хто саме та як їх врятуватиЦі тварини часто гинуть під колесами авто восени: хто саме та як їх врятуватиЦі тварини часто гинуть під колесами авто восени: хто саме та як їх врятувати

Гагари, врятовані на території ЧАЕС (фото: facebook.com/zapovidnyk2018)

Довідка

Усі нині живучі гагароподібні належать до однієї родини гагарових - Gaviidae - і до одного роду гагар - Gavia.

Сам рід Гагари налічує п'ять різних видів, які можуть пролітати над Україною.

Звук, який створюють гагари, часто використовують для створення страхітливої атмосфери через їхній пронизливий та шумний крик.