Ці слова не можна говорити представникам ТЦК СП: запам'ятайте їх!
З 24 лютого 2022 року та до сьогодні в Україні триває загальна мобілізація, тому вручення повісток на вулицях не є чимось новим. Але попри це в різних містах один за одним виникають конфлікти між представниками ТЦК СП та військовозобов'язаними.
Як потрібно поводитися під час вручення повістки - детальніше читайте в матеріалі Styler.
Хто займається врученням повісток
Відомо, що представники військкоматів - це колишні військові, які через важкі поранення, травми чи з інших причин не можуть проходити військову службу безпосередньо на лінії фронту.
У ТЦК також працюють ті військові, які мають бойовий досвід.
Начальник служби зв'язків із громадськістю Володимир Фітьо в коментарі ТСН зазначає, що це фундамент, який зараз укомплектовує Збройні Сили України.
Як поводитися під час вручення повісток
Насамперед потрібно пам'ятати, що вручення повісток на вулиці чи на блокпосту є цілком законним. Навіть якщо вам вручать її на відпочинку в Україні, це також буде відповідати нормам закону.
Якщо ви переїхали з одного регіону України до іншого, то повинні стати на військовий облік у місцевому ТЦК СП.
Якщо вам вручають повістку, тримайтеся такої поведінкової лінії:
- не тікайте, намагайтеся не поспішати
- не відмовляйтеся, адже це незаконно
- вислухайте військового
- подивіться його документи, щоб переконатися, що він має повноваження на вручення повістки
- стежте за дотриманням процедури вручення повістки, інакше вона буде недійсна чи виписана вам всупереч закону
Повістки можуть видавати органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, посадові особи районного чи міського центру комплектування та соціальної підтримки.
Якщо це намагається зробити співробітник поліції, представник територіальної оборони міста, ЗСУ, Національної гвардії чи будь-яка інша особа, це незаконно.
Якщо посадова особа формує повістку відразу перед вами, ви можете вважати вручення повістки незаконним. Адже рішення про виклик особи повинен приймати безпосередньо керівник ТЦК.
Що не можна говорити при врученні повістки
Не забувайте, що перед вами стоїть військовослужбовець. Ви не знаєте, що він пережив та який досвід носить за плечима. Відповідно до цього уникайте будь-яких запитань чи висловлювань, які можуть його травмувати. Наприклад:
- "чому ти не на фронті?"
- "сам тут сидиш, а мене відправити хочеш?"
- "а ти взагалі на війні був?"
За подібні запитання немає покарання, однак ви все одно повинні дотримуватися субординації та поважати свого співрозмовника.
Нерідко буває, що самі такі запитання призводять до конфліктів і застосування фізичної сили. Не варто до цього доводити.
До речі, раніше ми розповідали, як відмовитися від повістки, якщо вона виписана не за законом.
А ще писали про те, кому можна та кому заборонено фільмувати вручення повістки.