Ці шість порід собак найбільше страждають від розлуки: дресирувальниця назвала способи впоратися з проблемою
Існують породи собак, які зовсім не виносять розлуки з господарями та боятися залишатися на самоті. І хоча у тварин це може бути суто індивідуальним проявом, є пси, які не почуваються безпечно, якщо залишаються одні.
Професійна дресирувальниця собак і співзасновник школи для дресирування щенят Лорна Вінтер назвала такі породи та розповіла, що можна зробити. Про це повідомляє РБК-Україна (проєкт Styler) із посиланням на Daily Mail.
Як проявляється у собак страх самотності
За словами фахівця, страх самотності може торкнутися будь-якого собаку, незалежно від породи, розміру, комунікабельності.
"У багатьох випадках ми це називаємо "тривогою розлуки", яке може бути описане як дистрес ізоляції, що означає, що ваше щеня асоціює своє щастя з людською компанією. Воно може не залежати від конкретної людини, але тварина почувається некомфортно, коли залишається на самоті ", - пояснила Вінтер.
Вона назвала класичні ознаки страху розлуки:
- Надмірна задишка
- Школі
- Плач
- Відмова від їжі
- Занепокоєння та постійна ходьба
- Надмірний гавкіт
- Псування речей - килими або стіни
Які породи бояться самотності більше за інших
Чихуахуа
Вінтер зазначає, що з чихуахуа виходять чудові розпещені кімнатні собачки та їхні маленькі тіла - ідеальні компаньйони на дивані.
"Попри те, що вони розумні та мають найбільший мозок (серед собак такого розміру і відповідно до власних параметрів), вони дуже схильні до тривоги розлуки", - каже експерт.
Такса
Собака-сосиска, у якої довге тіло, велика особистість і повно бешкетування.
"Хоча ці собаки незалежні, і може здатися, що ви їм зовсім не потрібні, вони можуть страждати від розлуки", - зазначила дресирувальник.
Бігль
Бігли за своєю натурою собаки, які прагнуть усім догодити, тому що вони не запрограмовані заздалегідь знати, яка поведінка є "правильною", а яка ні.
"Ви повинні дати своєму біглю все необхідне, показати, щоб він став чемним і спокійним компаньйоном, на якого можна покластися", - каже Вінтер.
Французький бульдог
Ці малюки мають непереборну чарівність і відомі своєю грайливістю, пильністю та здатністю до адаптації.
"Однак відомо, що це маленькі негідники страждають від тривоги розлуки", - пояснює експерт.
Австралійська вівчарка
За словами Вінтер, улюблена пастуша вівчарка демонструє непереборне бажання пасти будь-кого.
"Їм потрібно багато розумової та фізичної стимуляції до того, як ви її залишите на самоті. Я б рекомендувала їх брати на прогулянки та дозволяти вівчарці досліджувати різні місця та запахи. Це дасть вам найкращі результати, щоб стомити та зменшити їх занепокоєння", - каже Вінтер.
Бордер-колі
Вони дуже спортивні та сповнені безмежної енергії та витривалості. Вони люблять догоджати людям і практично живуть для того, щоби змушувати своїх господарів посміхатися.
"Будьте обережні, тому що їхня відданість настільки глибока, що може розвинутися тривога розлуки, коли вас немає поруч", - попереджає дресирувальник.
Як упоратися з тривогою розлуки у собак
Звуки Вони можуть стати чудовим заспокійливим засобом для тривожної собаки. Радіостанції з класичною музикою дуже хороші, можна використовувати багатогодинні плейлисти, спеціально створені для відпочинку собак. Тільки не вмикайте їм одне й то саме весь час.
Іграшки. Використовуйте розвиваючі пристрої, іграшки-головоломки, ігри з позитивним підкріпленням. Вони активізують "пошукову" частину мозку собаки й стануть відмінною допомогою у подоланні труднощів, а ще знімуть почуття занепокоєння та стрес.
Прогулянки. Розширте коло спілкування вашого собаки, дозволивши йому гуляти з професійним вигульщиком собак або запишіться на заняття з соціалізації цуценя у дресирувальника. Так ви подбаєте про вихованця, і він не буде годинами страждати на самоті.
Їжа. Переконайтеся, що ваш собака ситий - до того, як вийдете з дому. Це дозволить знизити рівень занепокоєння. Низький рівень цукру в крові всіх робить дратівливими, тому слідкуйте, щоб собака мала повний живіт.
Двері. Одне з найбільших вражень у собак із тривогою розлуки пов'язане з дверима, оскільки господарі завжди йдуть через них у невідомість. Для собак вхідні двері - портал в інший вимір, з якого ви можете не повернутися. Привчайте поступово: підходьте до дверей, відчиняйте її, йдіть ненадовго, щоб у вихованця виробилася чітка звичка - ви завжди повертаєтеся.
До речі, раніше ми писали про те, які п'ять порід вважаються найагресивнішими собаками у світі.
А ще розповідали про те, які шість порід собак до старості схожі на цуценят.