Ці правила врятують вам життя під час атаки дронів-камікадзе: покроковий алгоритм
Нещодавно іранські дрони-камікадзе "Шахід" обстріляли Білу Церкву на Київщині. Унаслідок цього постраждала одна людина.
Центр стратегічних комунікацій пояснив, як відрізнити дрони та що робити в разі обстрілу.
Як розпізнати дрон "Шахід"
У Центрі кажуть, що ці дрони дуже гучні. Коли наближаються, у повітрі добре чутно звук, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили. Тобто почути його наближення можна з далеку, що автоматично збільшує час на убезпечення себе.
Що робити в разі обстрілу дронами
Перш за все, якщо десь поруч ви чуєте звук - оцініть становище навколо й тримайтеся осторонь від адміністративних будівель, стратегічних та військових об’єктів. Найчастіше саме вони стають цілями ворога.
Якщо поруч із вами є укриття, спустіться та перечекайте атаку там. Якщо обстріл застав вас зненацька, ляжте на землю та закрийте голову руками або сумкою. Для більшої захищеності, постарайтеся заховати в заглибленні, ямі або за стіною чи бордюром.
Якщо укриття далеко, дотримуйтесь правила "двох стін", які мають відділяти вас від небезпеки.
Що таке "Шахід"
Shahed 136 - це іранський дрон-камікадзе, який має дальність польоту до 2500 кілометрів та бойову частину масою від 40-50 кілограм.
Летить такий безпілотник на висоті від 60 до 4000 метрів зі швидкістю 180 кілометрів на годину. Політ ударного дрона можливо почути за кілометри.
Знищити безпілотник можна будь-яким засобом протиповітряної оборони, а виявити - за допомогою радару.
Починаючи з серпня 2022 року Іран поставив невідому кількість апаратів російським окупантам. Атаки БПЛА Shahed 136 були зафіксовані в Куп'янську, Одесі, Миколаєві, Харкові та інших містах України.
Уламок Shahed 136 (фото: wikipedia.org)
Раніше ми повідомляли, що робити українцям у разі аварії на АЕС.
Читайте також, які продукти здатні максимально захистити людину від впливу радіації.