Чисте та доглянуте волосся - це ознака здорової шкіри голови. Однак взимку догляд стає дещо складнішим через постійне носіння шапки та мороз на вулиці. Це шкодить волосяним фолікулам і може провокувати появу лупи.
Як позбутися лупи за допомогою українських лікарських трав розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".
Евкаліпт
Він є дуже сильним протигрибковим засобом. Евкаліпт містить антибактеріальні властивості.
Застосування евкаліпта допоможе позбутися від занадто великої кількості жиру на волоссі, інфекційних захворювань, прискорить ріст волосся, а ще допоможе уникнути сухості, ламкості та лупи.
Звіробій
Маючи антибактеріальну функцію, звіробій прискорює відновлення всіх пошкоджених тканин волосся. Для найкращого ефекту його варто використовувати комплексно: приймати внутрішньо як вітаміни або настоянки та втирати на ті ділянки, де це необхідно.
Зі звіробою також можна зробити ополіскувач для волосся. Просто проваріть його десять хвилин у воді, і потім використовуйте її для волосся.
Квіти звіробою (фото: uk.wikipedia.org)
Лист берези
Він містить дубильні речовини, які утворюють захисну плівку на ранках і тим самим прискорюють заживлення. Відвар березового листя зміцнює коріння волосся, стимулює їх зростання, усуває свербіж і лупа при себореї, покращує зовнішній вигляд і загальний стан локонів.
Шишки хмелю
Насамперед шишки хмелю наділені сильним приємним ароматом. Проте ця рослина поєднує в собі багато користі. Шишки хмелю корисні для зміцнення волосся і скорочення його випадіння.
Вони допомагають боротися з лупою, захищають фолікули ламкості та протидіють появі посічених кінчиків, надають волоссю об'єм, пружність і блиск.
Коріння
Корінь лопуха та корінь аїру допомагають зміцнити саме волосяне коріння, як би очевидно це не звучало.
Коріння лопуха (фото: etnosoft.com.ua)
У рівних пропорціях змішайте хміль, корінь аїру та лопуха, а також небагато ромашки. Проваріть суміш десять хвилин у гарячій воді. Користуватися відваром можна протягом двох-трьох днів.
Коли трави віддадуть свої властивості, процідіть відвар і ополіскуйте після миття. Важлива деталь: після використання такого природного ополіскувача волосся не можна сушити феном, адже весь ефект зійде нанівець.
Раніше ми розповідали, чому взимку волосся електризується та як цього позбутися.
Читайте також, як швидко висушити волосся без фену, якщо немає світла.